קמפיין בינלאומי חדש: "טיפול בקנאביס הוא זכות בסיסית"

ארגוני קנאביס רפואי מכל העולם פתחו בקמפיין חדש הקורא להקלה על הגישה לקנאביס רפואי ולהתרת השימוש בו כתרופה. "לכל מטופל ישנה הזכות לגישה לקנאביס לצורך טיפול רפואי, ללא קשר למעמד סוציאלי, רמת חיים או אמצעים כלכליים," הם כותבים.

איגוד בינלאומי של ארגוני קנאביס רפואי מארה"ב ואירופה (גרמניה, צרפת, שוויץ, נורבגיה, איטליה ועוד) דורש להתיר את השימוש הרפואי בקנאביס עבור כל בן אדם וללא קשר למקום בו הוא מתגורר וללא כל תנאים שהם.

בהכרזה משותפת (Medical Cannabis Declaration) – שמהווה תחילתו של קמפיין בינלאומי – מציינים הארגונים השונים את הכרזת זכויות האדם של האו"ם משנת 1948, על פיה "לכל אדם הזכות לחיים, חירות, בטחון אישי ובריאות", ודורשים להתיר את השימוש הרפואי בקנאביס בהתאם.

בהכרזה, שפורסמה ב-6 שפות שונות באתר מיוחד שקם לכבוד המאורע ואמור להיפתח במהלך היום (22.5), נכתב כי "לכל רופא הזכות לטפל במטופליו בעזרת קנבינואידים ומוצרי קנאביס בהתאם לנהלי הטיפול הרפואי התקין" וכי "לכל מטופל ישנה הזכות לגישה לקנאביס ולקנבינואידים לצורך טיפול רפואי מפוקח על ידי רופא, ללא קשר למעמד סוציאלי, רמת חיים או אמצעים כלכליים."

פרנחו גרוטנהרמן
ד"ר פרנחו גרוטנהרמן

"ההכרזה מבוססת על עובדות מדעיות מוחצות ונוקטת עמדה ברורה אל מול הדעות הקדומות וחוסר האמת של המחוקקים, של גורמים פוליטיים ושל 'מומחים' ללא רקע וידע מספיקים בנושא," אמר ד"ר פרנחו גרוטנהרמן, מנכ"ל האיגוד הבינלאומי לתרופות קנבינואידיות (גרמניה). "מטרת ההכרזה היא לייצר תמיכה בינלאומית ולאפשר לארגונים בכל רחבי העולם לאמץ עמדה ברורה ואמיצה יותר."

על פי ההכרזה החדשה, פרי פיתוחם של מומחי קנאביס מכל רחבי העולם, "הקנאביס היה בשימוש רפואי משחר ההיסטוריה ולצד גילויים חדשים על המערכת האנדוקנבינואידית בגוף האדם, הוא מוכרח להיות זמין ונגיש לאזרחי כל המדינות".

"בכוונתנו לאסוף אלפי חתימות של יוזמים, רופאים, חולים וכל מי שחשוב לו שהטיפול בקנאביס יוכר כטיפול לגיטימי ולא כפי שמנוהל היום בישראל," אומר ד"ר איליה רזניק מישראל, מומחה לפסיכיאטריה וחבר הנהלה ב'איגוד הבינלאומי לקנאבינואידים כתרופה' (IACM) אשר יזם את ההכרזה. "ד"ר רפאל משולם יהיה החותם הישראלי הראשון על ההכרזה ואני אחתום מיד אחריו."

איליה רזניק
ד"ר איליה רזניק

ד"ר רזניק הצטרף לאיגוד הבינלאומי במהלך השנה האחרונה, לאחר שבמשך 5 שנים ניסה להקים ארגון ישראלי לקנאביס רפואי ונכשל פעם אחר פעם עד שוויתר. "במהלך השנים הצלחתי להקים פורום שכלל את ד"ר ג'וני גרינפלד, ד"ר ברקת שיף ועוד כ-30 רופאים, אך מדובר בפורום בלתי רשמי, זאת מתוך חשש שאם נירשם כעמותה מסודרת, משרד הבריאות ינסה להשתלט עליה," סיפר.

אחד הנושאים אותם ד"ר רזניק מנסה לקדם הוא התרת מעבר של מטופלי קנאביס רפואי בין מדינות. "לפני כחודש השתתפנו בוועידת האו"ם לפיקוח על סמים והעלנו הצעה לאפשר מעבר בין מדינות של מטופלים בקנאביס," סיפר. "זאת כדי שחולה המחזיק ברשיון קנאביס יוכל לנסוע למדינות אחרות עם קנאביס ולשמור על רציפות הטיפול. זה עדיין נמצא בהליכים ובדיקות, אבל זו התחלה."

"ברגע שייפתח האתר יוכל הציבור להצטרף לקריאה ולחתום על ההכרזה," סיכם. "אני מקווה לאסוף עשרות אלפי חתימות של ישראלים."

https://www.xn--4dbcyzi5a.com/wp-content/Documents/CannabisCampaign.pdf

ראו עוד: על אוטיזם ומריחואנה רפואית – עדותו של רופא ישראלי
ראו עוד: ארה"ב: רוב הרופאים בעד שימוש רפואי בקנאביס

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

חדשות
שינוי גודל פונט