קליפורניה: צניחה באחוזי הפשיעה בקרב בני נוער בעקבות חוקי המריחואנה החדשים

אחת הסיבות העיקריות לצניחה המדהימה של אחוזי הפשיעה בקרב בני נוער במדינת קליפורניה ביותר מ-20% בשנה היא חוקי המריחואנה החדשים שנחקקו בשנת 2010.

המרכז לבקרה על פשיעה בקרב בני נוער‘ (CJCJ) שחרר לפני חודש תקציר של מחקר המפרט את הנתונים שנאספו במחלקת המשפט בקליפורניה במהלך 2010-2011. התקציר, שכותרתו “אחוזי הפשיעה בקליפורניה בשפל חסר תקדים,” מפרט כיצד חוקי הפסקת הפללת צרכני הקנאביס – גם אלו הקטינים מתחת לגיל 18 – הם העומדים מאחורי הנתון המדהים.

מעצרים של בני נוער

חוקי הקנאביס החדשים בקליפורניה, שנכנסו לתוקפם בחודש ינואר 2011 וקובעים כי גם מי שנאשם בהחזקה של קנאביס לשימוש עצמי (פחות מ-28 גרם) לא יצטרך להופיע בפני בית משפט ויוטל עליו קנס של עד 100$ לתשלום עצמאי ממש כמו כל קנס הנוגע לתחבורה למשל, הורידו את מספר האסירים הקטינים מ-14,991 בשנת 2010 ל-5,831 בלבד בשנת 2011. הבדל של מעל ל-60% אחוזים.

חוקי המריחואנה בקליפורניה

החוק שהועבר בקליפורניה ועליו חתם המושל דאז ארנולד שוורצנגר, לא אישר לגליזציה כמו בוושינגטון וקולורדו אך קבע כי החזקת מריחואנה ו/או חשיש לשימוש עצמי (פחות מ-28 גרם), יוגדר כעבירה מנהלתית שהעונש עליה הוא קנס בלבד כשאחד ההבדלים הוא שהחוק תקף גם לצעירים מתחת לגיל 21.

“מספר המעצרים של בני נוער בגין שימוש במריחואנה ירד ביותר מ-9,000 עד לרמה שלא נראתה כמוה מאז ההכרזה על המלחמה בסמים במהלך שנות ה-70 של המאה הקודמת,” אמר החוקר הבכיר ב-CJCJ, מארק מיילס. “אני חושב שההחלטה לא לשים הגבלת גיל על החוק החדש בקליפרוניה היתה אמיצה ומוכיחה את עצמה היום. מעצרים ומאסרים של בני נוער עקב שימוש בקנאביס מכניסים אותם למעגל הפשיעה במקום להוציא אותם ממנו.”

הדוח המלא:

http://www.cjcj.org/files/CA_Youth_Crime_2011.pdf

המשך קריאה
Back to top button
x
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר