אושר: קופי שופס חוקיים ייפתחו לראשונה בארה”ב

האבולוציה של הלגליזציה: לראשונה בארה”ב צפויות בקרוב להיפתח ‘קופי שופס’ – חנויות קנאביס חוקיות בהן ניתן יהיה לא רק לרכוש מריחואנה וחשיש, אלא גם לצרוך אותם בשטח המקום – ממש כמו באמסטרדם. החוק החדש צפוי יהפוך את אלסקה לראשונה בארה”ב אי פעם המאשרת מהלך כזה. בנוסף הותר לצרוך קנאביס באירועים פרטיים גדולים כגון חתונות ופסטיבלים.

ועדת החקיקה לענייני מריחואנה (MCB) באלסקה, המדינה הצפונית הקרה בארה”ב, אישרה אמש (ו’) את הצעת החוק חדשה המתירה צריכת מריחואנה בתוך חנויות קנאביס – כפי שנעשה בקופי שופס באמסטרדם.

על פי הדיווח ההצעה שאושרה הייתה אחת מתוך 9 הצעות חוק (חדשות או קיימות הדורשות שינוי) שנידונו בישיבת הועדה, המסיימת כיום את השינויים האחרונים בחוקי הלגליזציה שנכנסו לתוקפם בתחילת השנה.

ועדת החקיקה לענייני מריחואנה באלסקה, ארה"ב
ועדת החקיקה לענייני מריחואנה באלסקה

לראשונה קופי שופס בארה”ב

החוק חדש, שנתקבל ברוב של קול אחד (3-2), הופך את אלסקה לראשונה מבין המדינות בהן הפך הקנאביס לחוקי ובעצם בארה”ב כולה, המתירה צריכת קנאביס בשטח שאינו שטח מגורים פרטי. בקולורדו, וושינגטון, אורגון, ובבירה וושינגטון די.סי, צריכת קנאביס הותרה לשימוש אישי, אך אסורה בכל שטח ציבורי, כולל מסעדות, פאבים ואפילו בפארקים ושטחים פתוחים ומרוחקים מהציבור.

משמעות החוק החדש היא שאלסקה תהיה גם הראשונה בה ייפתחו חנויות שיתירו את צריכת הקנאביס בשטחן, בתצורה הדומה לקופי שופס באמסטרדם, או בדומה למודל הספרדי של “מועדוני קנאביס” סגורים. החנויות הראשונות שיגישו בקשה לרישיון מכירה מהמדינה, צפויות להיפתח בחודש מאי 2016.

בנוסף משנה החוק החדש את ההגדרה המשפטית למושג “ציבור”, שעד כה כלל כל שטח שאינו שטח מגורים פרטי. מהות השינוי עבור האזרחים היא התרה של צריכת קנאביס גם באירועים חברתיים גדולים כמו “חתונות מריחואנה” שנהיו פופולריות מאוד לאחרונה, או פסטיבלים אחרים.

בקרוב באלסקה: הקופי שופס הראשונים בארה"ב
בקרוב באלסקה: הקופי שופס הראשונים בארה”ב

“אישור הצעת החוק שם את אלסקה בחזית הלגליזציה,” מסר כריס לינדסי (Chris Lindsey), מחוקק בבית הנבחרים של אלסקה, הפועל בשיתוף עם פרויקט Maijuana Policy המקדם את הלגליזציה בארה”ב.

“אישור צריכת קנאביס בשטחי החנויות הוא נכון ואף הכרחי, לא רק עבור התושבים אלא גם כדי למשוך תיירים,” אומר ד”ר טים הינטרברגר (Tim Hinterberger), אחד המממנים של יוזמת הקנאביס באלסקה וחבר ב’קואליציה לחוקי קנאביס אחראיים’.

“מריחואנה היא לא כמו אלכוהול”

התפתחות מעניינת נוספת בחוקי המדינה שאושרה אמש היא הסרת המגבלה על אחוזי THC בתמציות קנאביס שעמדה על גבול של 76%, בדומה להגבלה על אחוז אלכוהול במשקאות הקיימת במדינה.

ברוס שולט (Bruce Schulte), חבר ועדת החקיקה, טען במהלך הדיון כי החלת האיסור על עסקי הקנאביס היא טעות, מאחר ומריחואנה אינה מסוכנת כמו אלכוהול.

בהמשך לקביעה זו, קבעה הועדה כי החוק המתיר את שעות פתיחתן של חנויות האלכוהול בין 10:00 ל-23:00 בלבד, לא יחול על חנויות הקנאביס שייפתחו בשנה הבאה. נכון לעכשיו, השעות היחידות בהן תיאסר פתיחת החנויות יהיו 5:00-8:00 בבוקר.

ראו עוד:
10,000 ישראלים חתמו בעד קנאביס חוקי
אורגון תמחק 50,000 רישומים פליליים על קנאביס
ארה”ב: רופאים דורשים אזהרות שימוש על אריזות קנאביס

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר