קולורדו שוברת שיאים: מכרה ב-2015 קנאביס במיליארד דולר

דו”ח המס הפדרלי לשנת 2015 חושף: מתוך סך מכירות הקנאביס החוקי בכל מדינות ארה”ב, שעומד על כ-5.4 מיליארד דולר, מעל 18% מגיעים מהלגליזציה בקולורדו, שצמחה ב-42% ביחס לשנה שעברה והגיעה עד קרוב למיליארד דולר מכירות.

בשנת 2015 הוציאו תושבי ארצות הברית 5.4 מיליארד דולר על רכישות קנאביס חוקי (רפואי וצרכי פנאי) בכל המדינות בהן מאושר השימוש בקנאביס רפואי או בחנויות קנאביס חוקיות ב-4 מדינות הלגליזציה – עלייה של 17% לעומת השנה הקודמת.

עיקר הרווחים: הלגליזציה בקולורדו

נתונים חדשים שנחשפו בדו”ח המס הפדרלי לשנת 2015 מראים כעת כי מכירות הקנאביס בקולורדו לבדה הגיעו בשנה החולפת לסכום אסטרונומי של כמיליארד דולר ($996,184,788).

מכירות קנאביס קולורדו

משמעות נתון זה היא שכ-18.5% מסך כל מכירות הקנאביס החוקי בארה”ב, כולל קליפורניה, מקורן בקולורדו – מדינה אחת שהופכת אט אט לדוגמה המובילה לניהול נכון של שוק קנאביס חוקי.

תעשיית הקנאביס בקולורדו חוותה בשנת 2015 צמיחה של 42% לעומת שנת 2014, עם בתי מלון, קופישופס על גלגלים, ושירותי קנאביס חדשים שצצים כמו פטריות אחרי הגשם ומביאים עמם גם לעלייה משמעותית בתיירות.

תקציבי עתק למערכת החינוך

ההכנסות ממיסוי מכירות הקנאביס הניב לקופת קולורדו 135 מיליון דולרים, מתוכם יוקדשו 35 מיליון להקמת בתי ספר חדשים ברחבי המדינה, וכן לשיקום ושיפוץ של בתי ספר קיימים.

אישה בוחרת קנאביס לרכישה מתוך חלון תצוגה בחנות קנאביס בקולורדו
“ההכנסות ממיסים על קנאביס הן יותר ממדהימות”

“ההכנסות ממיסים על קנאביס הן יותר ממדהימות”, אומר מייסון טוורט (Mason Tvert) מנהל התקשורת עבור פרויקט מדיניות המריחואנה (MPP) בדנבר, “רק לפני שש שנים, קולורדו לא הכניסה אפילו דולר אחד ממיסים על מכירה של מריחואנה במדינה. היום, ההכנסות מגיעות לסכומים אסטרונומיים של מעל 100 מיליון דולר בשנה.”

טרם פורסמו פרטים לגבי תקצוב ממשלתי של פרויקטים לחינוך מונע, אך ככל הנראה יופנו חלק מהתקציבים החדשים של מערכת החינוך ליצירת מערכת פעילה בתוך מערכת החינוך שתהיה אחראית למנוע צריכה של קנאביס בקרב צעירים שטרם עומדים בגיל החוקי (21) לרכישת קנאביס בחנויות.

הלגליזציה שוברת את השוק השחור

בחלק ממדינות ארה”ב בהן מתבצעת מכירת קנאביס ברישיון רפואי בלבד, כמו קליפורניה למשל, ישנם תושבים רבים שאינם מצליחים להוציא רישיון או לא מעוניינים ביצירת רישום רפואי כזה או אחר אצל הרשויות, ופונים לבסוף להשגת קנאביס בשוק השחור.

לעומת זאת, המספרים העצומים שמציגה התעשייה בקולורדו מוכיחים כי התושבים “שמו מבטחם בשיטה”, ומעוניינים ליצור התפתחות של שוק חוקי וידידותי ללקוח. על בסיס זה, המכירות בשוק השחור יורדות בצורה דרסטית.

“תושבי קולורדו מוכיחים כי הם מעדיפים את התעשייה החוקית על פני השוק השחור,” אומר מייק אליוט (Mike Elliott), המנהל בפועל של קבוצת תעשייני המריחואנה בקולורדו. “התעשייה שלנו הפכה את הכלכלה בקולורדו למשגשגת, הרימה את ענף התיירות, ודחקה לפינה את העבריינים מהשוק השחור. קולורדו מצביעה ברגליים ובוחרת בתעשייה החוקית.”

ראו עוד:
אוכלוסיית קולורדו גדלה ב-100,000 איש תוך שנה
קניון הקנאביס הראשון בעולם ייפתח בקולורדו
גז וגראס: תחנות דלק בקולורדו מוכרות קנאביס

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר