טוען...

קולורדו: צניחה באחוזי הפשיעה מאז אושרה לגליזציה של קנאביס

ירידה של 67% במקרי הרצח, ירידה של 7% במקרי השוד וסה”כ ירידה של 15% בנתוני הפשיעה בקולורדו מאז נכנסו חוקי הלגליזציה החדשים לתוקפם ואושרה מכירת קנאביס באופן חוקי.

למעלה מארבעה חודשים עברו מאז אושרו חוקי הלגליזציה ההיסטוריים בקולורדו, ארה”ב, והמדינה מפרסמת כעת נתונים המראים צניחה באחוזי הפשיעה מאז ה-1 בינואר, עת נכנסו החוקים החדשים לתוקפם.

המחלקה לבריאות הציבור בממשלת קולורדו פירסמה נתונים המראים כי לא רק שאזהרות המתנגדים על כך שבעקבות הלגליזציה הפשע ישתולל ברחובות לא התממשו, העובדות מראות שאחוזי הפשיעה אף ירדו בחלקים נרחבים במדינה.

על פי נתונים של שני חודשי הלגליזציה הראשונים, ירדו אחוזי הפשיעה בדנבר, בירת קולורדו, ב-14.6% בהשוואה לעומת התקופה המקבילה אשתקד. מקרי הרצח ירדו ב-66.7% (!) ומקרי השוד ירדו ב-7%. אירועי אלימות אחרים נשארו קבועים או עלו במעט.

לדברי הרשויות בקולורדו מדובר בתקופה קצרה מדי של חודשיים בלבד ולכן הנתונים אינם מבוססים מספיק, אך בהתחשב באזהרות החמורות שנשמעו על כך שבקולורדו צפוי להיות כאוס של ממש, הנתונים מראים דווקא את ההפך.

נתונים אלו מקולורדו מחזקים את ממצאי המחקר שפורסם בחודש שעבר על ידי מכון PLOS ONE ומצא שקנאביס חוקי מוביל לירידה באחוזי הפשיעה.

נתונים אלה מצטרפים לממצאים שהראו רווחים של 3.5 מיליארד דולר בתוך חודש מאז הלגליזציה בקולורדו.

ראו גם: לגליזציה בקולורדו: התמונה שתיכנס לספרי ההיסטוריה

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר