קולורדו: מאות יוצאי צבא קיבלו מריחואנה בחינם

מאות ותיקי מלחמה ויוצאי צבא אמריקנים קיבלו השבוע מריחואנה בחינם במסגרת אירוע שמטרתו להציג כיצד יכול הקנאביס לעזור לסובלים מכאבים פיזיים ונפשיים כאחד

בכל יום מתאבדים 22 יוצא צבא אמריקנים. חברי קבוצת Grow4Vets שמו להם למטרה לנסות ולעזור לאותם נפגעים בעזרת שימוש חופשי במריחואנה.

במהלך השבוע חילקו חברי הקבוצה פרחי קנאביס, שמנים, זרעים ושקיות מוצרי מזון המכילים קנאביס למאות יוצאי צבא אמריקניים בקולורדו, כתחליף לתרופות המרשם אותן הם מקבלים להתמודדות עם כאבים נפשיים ופיזיים בעקבות שירותם הצבאי.

“אנחנו כאן כדי לעזור להם להתמודד עם בעיות בריאותיות כגון פוסט טראומה, פגיעות מוחיות ומגוון רחב של תופעות בריאותיות שונות,” אמר מארגן האירוע, רוג’ר מרטין, יוצא צבא אף הוא.

סטפני ברטון, אחות צבאית לשעבר, סיפרה כי היא סובלת מפוסט טראומה וכי המריחואנה עוזרת לה לישון טוב בלילה. בריאן נאנס, שלחם באפגניסטן ושבר את גבו במהלך השירות, סיפר כי הוא משתמש במריחואנה כדי להיגמל מתרופות המכילות מורפין. “כשאני משתמש בקנאביס אני לא צריך לקחת את הכדורים בכל 4 שעות, וזה עניין גדול עבורי,” אמר.

“אנחנו מנסים להציל את יוצאי הצבא מהתאבדות וממוות כתוצאה ממנת יתר של תרופות מרשם חוקיות,” הוסיף רוג’ר מרטין, ואמר עוד כי בכוונת הארגון להתחיל בפרוייקט נוסף שמטרתו לספק קנאביס בחינם לכל החיים לותיקי מלחמות.

ותיקי מלחמה עומדים בתור לקבלת קנאביס חינם
ותיקי מלחמה עומדים בתור לקבלת קנאביס חינם

עוד דיווח הארגון כי בסוף השבוע הקרוב יתקיים אירוע חלוקה נוסף. המעוניינים לתרום למאמץ, מוזמנים לעשות זאת באתר הארגון.

לפני כחודשיים קבעה עיריית ברקלי בקליפורניה כי חולים חסרי בית הסובלים מקשיים פיננסיים יוכלו לקבל קנאביס רפואי בחינם. כל חנות קנאביס רפואי תחוייב להפריש 2% מהמלאי לטובת הפרוייקט (ראו כאן).

בישראל דווח בתחילת החודש כי חיילים נפגעי ‘צוק איתן’ מקבלים טיפול בשמן קנאביס. דובר צה”ל אישר לאחרונה כי חיילי מילואים המחזיקים ברשיון קנאביס רפואי יורשו לעשן מריחואנה בעת שירות צבאי.

ראו גם:
קולורדו: יוצאי צבא ומשטרה קוראים ללגליזציה של מריחואנה
ארה”ב: אורגון ואלסקה בדרך ללגליזציה
גראס נגד סיוטים: איך קנאביס עוזר לחיילים הסובלים מהלם קרב

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר