טוען...

קולורדו: יוצאי צבא ומשטרה קוראים ללגליזציה של מריחואנה

לקראת הבחירות בארה”ב בחודש נובמבר הקרוב, מתגבר הלחץ שמפעילות הקבוצות השונות הקוראות ללגליזציה של קנאביס. אחד הקמפיינים המדוברים ביותר הוא הקמפיין של ותיקי צבא ארה”ב אשר השתתפו במבצעים ופעולות בעיראק ואפגניסטן ויצאו משם עם פוסט טראומה קשה.

יוצאי צבא ארה”ב קוראים ללגליזציה של מריחואנה

במדינת קולורדו התארגנו ותיקי צבא ארה”ב הסובלים מפוסט-טראומה, הקימו את קבוצת “ותיקי מלחמה למען 64” והצטרפו לקריאה ללגליזציה של מריחואנה בדומה לחוקים הנוגעים לאלכוהול.

הקבוצה הודיעה על תמיכתה ביוזמת “עשו את זה חוקי כמו יין” הנוגעת להצעת חוק 64 – אחד משמונה קמפיינים הקוראים ללגליזציה לקראת הבחירות בארה”ב בחודש בנובמבר הקרוב – בכך מקווים מובילי המאבק להביא סוף לרדיפת הצרכנים ולהקל על החיילים הסובלים מטראומות נפשיות עקב שירותם הצבאי.

קיראו עוד: נובמבר הירוק: קמפיינים ללגליזציה של מריחואנה במדינות בארה”ב

השבוע הגיעו ותיקי צבא ארה”ב אל בית המשפט המחוזי בקולורדו והכריזו על הקמת הקבוצה “ותיקי מלחמה למען 64”. הקבוצה קוראת לתמיכה בהצעת חוק 64 שמטרתה לגליזציה והסדרה בחוק של שימוש בקנאביס לבוגרים מעל גיל 21.

יוצא מלחמת עיראק, ג’ו האצ’ר, שבשמו הוגשה העצומה בנוגע לפוסט-טראומה, הציג את משנתו וקרא לתמיכה בהצעת החוק:

“כחייל קרבי לשעבר וכמי ששירת בעיראק תקופה ארוכה, אני מכיר היטב את ההשפעה ההרסנית של פוסט-טראומה על חייהם של יוצאי צבא ומשפחותיהם. לחיילים אמיצים אלו – כמו גם לכל אזרח הסובל מפוסט טראומה – מגיעה אפשרות גישה למוצר שכבר הוכח כיעיל בטיפול בתופעות המחלה,” אמר האצ’ר. “אני מקווה שאזרחי קולורדו יצטרפו אליי, יצביעו בעד הצעת חוק 64 ויעזרו לסובלים מפוסט-טראומה לקבל קנאביס מבלי לפחד ממעצרים ותיקים פליליים.”

שוטרים בעד לגליזציה

במקביל להצטרפותם של ותיקי צבא ארה”ב, הודיע גם ארגון LEAP (גורמי אכיפה נגד איסור והפללה) כי הוא מצטרף לקריאה לתמיכה בהצעת חוק 64 בקולורדו שמטרתה לגליזציה של מריחואנה והסדרתה בחוק בדומה לאלכוהול.

שוטרים בעד לגליזציה
שוטרים בעד לגליזציה (LEAP) במהלך הפגנה בחודש אוגוסט השנה

טוני ריאן, ששירת 36 שנים במשטרת דנבר שבקולורדו וכעת משמש כחבר הנהלת ארגון LEAP, קורא לתמיכה בהצעת חוק 64. “חשבתי על הנושא הזה במשך כל תקופת שירותי במשטרה,” סיפר ריאן. “נוכחתי לגלות שמריחואנה – בניגוד לאלכוהול – לא גורמת לאלימות, פשעים וכד’.”

ריאן הוסיף כי במהלך שירותו במשטרה ראה כמה זמן משטרתי מבוזבז על התעסקות בתפיסת כמויות מזעריות של מריחואנה לשימוש עצמי. “זה הביך אותי,” הוא אמר. “זה הוזיל את תפקיד המשטרה כפי שראיתי אותו לנגד עיניי.”

צפו בחלק הראשון של הדיון בנוגע להצעת חוק 64:

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר