צרפת מציגה: מרכז הזרקות סמים בפיקוח

אחרי מדינות רבות באירופה שכבר פתחו מרכזים ממשלתיים להזרקות סמים תחת פיקוח רפואי, מצטרפת השבוע גם צרפת לרשימה המכובדת.

נראה שצרפת בדרך להיות המדינה הבאה שתאמץ את מודל הפחתת הנזק משימוש בסמים ממכרים על-ידי בניית מרכז להזרקה תחת פיקוח רפואי. “מספר מרכזים כאלו ייפתחו כפי הנראה עד סוף השנה,” אמרה השבוע שרת הבריאות הצרפתית מריסול טוריין.

מרכז הזרקות סמים בפיקוח רפואי ממשלתי
מרכז הזרקות סמים בפיקוח רפואי ממשלתי

“במרכז הרפואי החדש שעתיד להיפתח עד סוף שנת 2012,” סיפרה טוריין. “מכורים להרואין וסמים קשים יוכלו לגשת בבטחה ובחסות החוק ולקבל את מנת הסם שלהם תחת פיקוח רפואי.”

הצעת החוק החדשה קיבלה מטחים של ביקורות מצד המפלגה השמרנית היושבת באופוזיציה. “שרת הבריאות הופכת את ההתמכרות לסמים לדבר טריוויאלי,” אמר יו”ר המפלגה השמרנית בצרפת UMP. “סמים קשים יהפכו לנפוצים וכל זה על חשבון משלם המיסים הצרפתי.”

על אף התנגדות מצד גורמים בממשלה ולמרות סקר שנערך בחודש ספטמבר ומצא כי 55% אחוזים מהנשאלים מתנגדים להקמת מרכזים מסוג זה ורק 45% אחוזים תומכים, החליטו בממשלת צרפת לקיים את הבטחתו של ראש הממשלה פראנסווה הולנד מקמפיין הבחירות, להיצמד לנתונים מדעיים ומחקרים ולהקים מרכזים להזרקת סמים על אף ההתנגדויות.

הזרקת סמים תחת פיקוח רפואי
מכור לסמים מזריק לעצמו את מנת הסם תחת פיקוח רפואי

מאז פתיחתו של מרכז הזרקות הסמים הראשון בעולם בשנות ה-70 בהולנד, נפתחו מרכזים דומים בגרמניה, לוקסמבורג, נורווגיה, ספרד, אוסטרליה וקנדה. גם ממשלת דנמרק אישרה מוקדם יותר השנה הקמת מרכז דומה במדינה.

על-פי מחקרים ונתונים שנאספו ממדינות בהן פועלים מרכזים מסוג זה, נמצא כי הם תורמים להפחתת מקרי המוות עקב מנת-יתר, הפחתת אחוזי החולים במחלות מדבקות, משפרות את הבריאות הציבורית ומפחיתות מקרי אלימות, פשיעה והפרות סדר ברחובות הערים.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר