צרכני קנאביס סובלים פחות ממיגרנות וכאבי ראש

מחקר חדש מצא שקנאביס מסייע בצמצום של כ-50% בתכיפותם של מיגרנות והתקפי כאב ראש חזקים. “תכיפותן של המיגרנות ירדה באופן ברור,” ציינו החוקרים.

בעוד שסגולותיו של הקנאביס כמשכך כאבים טבעי, ידועות כבר זמן רב, בפועל טרם נערך בעולם מחקר קליני הבודק את השפעתו של הקנאביס על מיגרנות וכאבי ראש חוזרים.

מחקר חדש שפורסם לפני מספר שבועות, מראה כי צריכה של קנאביס מסייעת בצורה משמעותית להתמודדות עם מיגרנות וכאבי ראש חזקים.

פחות מיגרנות וכאבי ראש

במחקר, שנערך במחלקה למדע תרופתי באוניברסיטת קולורדו, השתתפו 121 אנשים המאובחנים כלוקים במיגרנות חוזרות. כל המטופלים קיבלו טיפול באמצעות קנאביס רפואי בין השנים 2010 עד 2014 ודיווחו באופן עצמאי על תוצאותיו.

תוצאות המחקר מראות כי מעל 39% מהמטופלים דיווחו על תוצאות חיוביות, הכוללות מניעה מיידית של כאבים מההתקף הנוכחי, וכן ירידה של 50% בתכיפות ההתקפים החודשיים – מממוצע של 10.4 התקפים בחודש לפני הטיפול – עד ל-4.6 בחודש בלבד.

זן הקנאביס 'אבידקל' של 'תיקון עולם'
קנאביס מסייע בצמצום של 50% בתכיפות מיגרנות וכאבי ראש

“תכיפותן של המיגרנות ירדה באופן ברור,” ציינו החוקרים במסקנות המחקר. עם זאת, 11 מטופלים במחקר סבלו מתוצאות שליליות כגון סחרחורות והרגשת אי נוחות, אך לא ברור האם תופעות אלו נבעו מעצם נטילת המריחואנה או עקב נטילת מנה גדולה מדי שלה.

גם זה בטח יעניין אותך

בנוסף מציינים החוקרים כי מריחואנה שנצרכת באמצעות מאכלים (Edibles) פחות יעילה במניעת מגרנות לעומת מריחואנה שנצרכת בשיטות צריכה אחרות.

בשלב המסקנות מציינים החוקרים כי היקפו הקטן של המחקר מחייב עריכת מחקרים דומים על זני קנאביס אחרים, עם מינונים אחרים.

ראו עוד:
נשים בישראל רוצות קנאביס להקלה על כאבי מחזור
מחקר חדש: קנאביס לא עושה אותך טיפש
קנאביס לטיפול בכאבים – סכנה לתעשיית התרופות

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר