צפו: פוליטיקאי גרמני מעשן ג’וינט בשידור חי בטלוויזיה

לנסות להכחיש שעישנת ג’וינט לאחר שמיליונים צפו בך עושה את זה בשידור חי בטלוויזיה זו קצת בעיה. מרטין לינדר, פוליטיקאי גרמני, חשב שהוא יצליח

נשיא ארה”ב לשעבר ביל קלינטון, סיפר בעבר שהוא אמנם ניסה מריחואנה אבל “לא לקח לריאות”. למרות שרוב מוחלט של אזרחי ארה”ב הבינו שהנשיא לא לגמרי כנה בדברים שלו, לא היתה לאף אחד דרך להוכיח ההפך. בניגוד לנשיא ג’ורג’ בוש שהודה בעבר בשימוש במריחואנה ואף נעצר בשנת 1972 על שימוש בקוקאין והנשיא הנוכחי ברק אובמה שהיה סטלן-על, קלינטון “יצא זכאי” מחמת הספק.

מרטין לינדר מריח את הג'וינט
מרטין לינדר מריח את הג’וינט

מרטין לינדר, סגן יו”ר ‘מפלגת הדמוקרטיה החופשית‘ (FDP) וחבר בפרלמנט הגרמני, כבר לעולם לא יוכל להכחיש. לינדר מצא את עצמו בסיטואציה מוזרה כשבמהלך תכנית אירוח לילית לקח שאכטה מג’וינט שהועבר אליו בשידור חי בטלוויזיה. לינדר טוען שהוא חשב שזו לא באמת מריחואנה, אבל מנחה התכנית אומר אחרת.

לינדר התארח בתכנית אירוח לילית פופולרית בגרמניה, “Stuckrad Late Night”, שבמהלכה הציג מנחה התכנית, בנג’מין בר סטוקרד, ג’וינט לצופים. לינדר לקח את הג’וינט, ריחרח אותו מעט וקבע שזהו לא ג’וינט אמיתי.

“אם אתה לא מאמין אתה מוזמן לנסות,” אמר סטוקרד, מנחה התכנית. לינדר לא היסס, הרים את המצית וניסה להדליק את הג’וינט כשרק התערבותו של סטוקרד מנעה ממנו לעשן את הג’וינט בתוך האולפן.

לינדר התנצל, קם מכסאו ויצא יחד עם סטוקרד כדי לעשן במרפסת מחוץ לאולפן בשידור חי מול מלצמות התכנית.

מרטין לינדר עם הג'וינט
מרטין לינדר עם הג’וינט

“לקחתי שאכטה כדי להוכיח למנחה שהוא טועה ושזה לא היה ג’וינט אמיתי,” אמר לינדר לכתבים בבוקר למחרת התכנית. “אני לא יודע מה היה בג’וינט הזה אבל זה לא עשה לי שום דבר.”

סטוקרד ומנכ”ל חברת ההפקה שניהם אישרו כי מדובר אכן בג’וינט אמיתי. “מר לינדר הוכיח שהוא אורח אידיאלי,” אמר המנחה לעיתונאים הבוקר.

ראו עוד: דוגמא אישית: פוליטיקאי פולני מדליק ג’וינט מול משכן הפרלמנט

מפלגתו של לינדר היא אחת המפלגות השותפות בקואליציה עם מפלגתה של הקנצלרית אנגלה מרקל. נכון לעכשיו טרם ידוע האם תהיה תגובה רשמית כלשהי מטעם הממשלה.

אמנם בחלקים רבים בגרמניה, כולל ברלין, כבר הועבר חוק דה-קרימינליזציה (הפסקת הפללה), אך שתי המפלגות – זו של לינדר וזו של מרקל – התנגדו באופן תקיף להצעת חוק שעלתה בתחילת השנה וקראה לאפשר פתיחת קופי-שופס במדינה.

השרה האחראית על נושא הסמים בממשלת גרמניה, מטשהילד דיקמנס, שבמקרה גם חברה באותה המפלגה של לינדר, הסכימה להתייחס בקצרה למקרה ואמרה רק כי “ההופעה הזו של מר לינדר מעבירה מסר שגוי לאזרחים.”

צפו:

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר