צפו: עלה ירוק הורחקה מפרוייקט “בוחרים חדשים”

על אף הופעתה של המפלגה במקומות גבוהים ביותר בסקרי בתי הספר בהם כן השתתפה, הרחיקה מנהלת “רוטברג”, תמי קדרון, את נציגי המפלגה ממתחם בית הספר ומנעה את השתתפותה ב-“יום הדמוקרטיה” שנערך שלשום ברמת השרון.

יום הדמוקרטיה או יום הדיקטטורה? בכירי מפלגת ‘עלה ירוק’, כולל היו”ר אורן ליבוביץ’, מקום 2, ד”ר ברקת שיף, מקום 4 עומרי חיון ומקום 8 גדעון רודן – בוגר בית הספר בעצמו – נחסמו בכח על ידי שומרי בית הספר “רוטברג” ברמת השרון וסורבו מלהשתתף בפאנל הפוליטי שנערך במקום.

מנהלת בית הספר, גב’ תמי קדרון, הסבירה את ההחלטה למנוע את השתתפותה של המפלגה בכך שלדבריה המפלגה לא תעבור את אחוז החסימה. דברים אלו של המנהלת נוגדים לחלוטין את תוצאות הסקרים הקודמים שנערכו במסגרת אותו פרוייקט (הבוחרים החדשים), כאשר המפלגה קיבלה 5, 7, 9 ואף 12 מנדטים בסקרים שנערכו בבתי ספר שונים ברחבי המדינה (לפי סקר ‘מינה צמח’ האחרון עלה ירוק מגרדת את אחוז החסימה ועומדת על 3 מנדטים נכון ליום זה).

ראשי המפלגה, לצד פעילים ותומכים מקרב תלמידי בית הספר, עמדו שעות ארוכות מחוץ לגדר בעוד נציגי המפלגות המוזמנות נכנסים אחר כבוד דרך שער הכניסה. נציגי המפלגות, ח”כ בועז טופרובסקי, ינון מגל, ח”כ מיכל רוזין ושרון גל, ששמעו את טענות נציגי ‘עלה ירוק’, הבטיחו כי ינסו לדאוג לכך שגם עלה ירוק תיוצג, אך לא כך קרה.

סקר תלמידים - עלה ירוק
סקר תלמידים: עלה ירוק עם 12 מנדטים (מקור: MAKO)
במהלך הבוקר הצליחה ד”ר ברקת שיף להיכנס דרך שער הכניסה ולשאת דברים באופן ספונטני במערכת הכריזה שהיתה במקום. מיד הגיעה רכזת שכבת י”ב של בית הספר ומנעה מד”ר שיף לשאת דבריה. ברקת ושאר הנציגים נאלצו לצאת שוב אל מחוץ לכותלי המתחם תוך שהתלמידים במקום מוחים בצעקות “זהו לא ‘יום הדמוקרטיה’ (שמו של האירוע), זהו ‘יום הדיקטטורה’.”

בכתבת סיכום האירוע שפורסמה באתר MAKO הושמט שמה של ‘עלה ירוק’ מהסקר, זאת על אף שבמדגמים קודמים המפלגה קיבלה אחוזים רבים מהקולות. בכתבת הוידאו שפירסם MAKO לא הוצגה ולו שנייה אחת מהאירועים החריגים וההפגנות בשער הכניסה.

יש לציין שיום הדמוקרטיה איננו פאנל בית ספרי רגיל, כי אם, יום שנעשה בשיתוף פעולה עם כלי תקשורת מסחרי – אתר Mako. בסיום היום נערך מדגם בחירות בבית הספר, ותוצאותיו מפורסמות לציבור באתר Mako במדור בחירות 2015.

על כן אין כל ספק שהוראות חוק הבחירות (דרכי תעמולה), התשי”ט – ‎1959, חלות על אירוע מאין זה ובפרט סעיף 16ה הסדר פרסום סקר בחירות.

“לצערנו שוב אנחנו נתקלים בסיטואציה מבישה, בה מנהלת תיכון רוטברג, בו אנו אמורים להציג את מצענו, מנסה למנוע את כניסתנו. הצגתנו והשתתפותנו בפרוייקט תואמה ואושרה על ידי מפיקי האירוע מטעם סקיי הפקות ומטעם אתר Mako בתחילת החודש, וכעת מנהלת בית הספר מנסה אישית למנוע את הצגתנו,” נמסר מהמפלגה.

נציגי "עלה ירוק" בשער המקומון "קול ברמה"
נציגי “עלה ירוק” בשער המקומון “קול ברמה”
“בשיחה עם המנהלת נאסרה עלינו מפורשות הכניסה לבית הספר תוך מתן שלל תירוצים כגון “זה מהיום למחר” או הטיעון המשפיל “אם נכניס אתכם נצטרך להכניס את הפיראטים ומפלגת הנחמנים”. תירוצים אלה רק מוסיפים חטא על פשע,” מסר דובר המפלגה.

ממשרד החינוך נמסר: “מקרים בהם מנהלים מביעים עמדה אישית לגבי המפלגות שיוצגו או לא יוצגו אינם תקינים” ואף צויין כי במידה ומקרים מסוג זה יישנו, הם יטופלו בחומרה.

בהמשך להתנהלות זו – גם השתתפותה של המפלגה בפאנל בחירות שנערך אתמול בבי”ס ‘המושבה’ בזכרון יעקב, בוטלה ומנהלת בית הספר אסרה על המפלגה מלהציג מצעה בפני התלמידים. המנהלת אף הזהירה כי תבטל כליל את האירוע כולו במידה ועלה ירוק תמשיך בהתעקשותה.

ראו עוד:
פוצץ ערב “יעל גרמן מדברת על לגליזציה”
עלה ירוק דורשת ממכוני הסקרים: “הוסיפו אותנו למדגמים”
תלונה נגד ערוץ הכנסת: חשד להטיית סקרי בחירות

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר