צפו: מבחן נהיגה למעשני מריחואנה

רשת הטלוויזיה KIRO מוושינגטון ארה”ב ארגנה מבחן נהיגה מצולם ומפוקח בכדי לבחון כיצד משפיעה צריכת מריחואנה על הנהגים.

בוושינגטון, בה נכנסו חוקי הלגליזציה החדשים לתוקפם בתחילת החודש, החליטו לקבוע את הגבול המקסימלי הכשיר לנהיגה על 5 ננוגרם של THC לכל מיליליטר דם, דבר שעורר סערה בקרב קהילת המעשנים שרגילים לצרוך הרבה יותר מכך וזועמים על הגבול הנמוך כל כך. “זה פתח לאישומי שווא,” כתב אחד הבלוגרים הבולטים ברשת. “ה-THC נשאר בדם לאורך זמן רב גם כשפגה כבר ההשפעה כמעט ועלול להוביל לכך שנהגים שעשו תאונה יואשמו בנהיגה תחת השפעת סמים. 5 ננוגרם זה נמוך מאוד למי שמורגל בעישון יומיומי.”

ראו עוד: לגליזציה וקוץ בה: מה עושים בקשר לנהיגה תחת השפעת קנאביס?

כמה מסטול זה יותר מדי מסטול?

רשת הטלוויזיה KIRO מסיאטל, וושינגטון, הרימה את הכפפה והחליטה לקיים מבדק נהיגה מצולם בכדי לבחון את טענות התומכים והמתנגדים לעומק ולבדוק אחת ולתמיד כמה מסטול זה יותר מדי מסטול כדי לנהוג.

3 נהגים השתתפו במבחנים שנערכו תחת פיקוח שוטרים ומורה נהיגה. אדי, בת 27, צרכנית קנאביס קבועה המחזיקה ברשיון קנאביס רפואי, היתה הנבחנת הראשונה שהגיעה למבחן כשבגופה פי 3 חומר פעיל מהמותר בחוק (15.9 ננוגרם בדם מול 5 נאנוגרם כמותר בחוק החדש). הנבחן השני היה דילן, בן 34, משתמש בקנאביס בסופי שבוע שהגיע למבחן נקי משאריות מריחואנה והנבחן השלישי היה ג’ף, בן 54, משתמש בקנאביס מדי פעם והגיע ללא שאריות מריחואנה בדמו.

השלושה העבירו ביניהם את הסיבוב הראשון של מקטרת המריחואנה ויצאו לדרך. אדי, עם 36.7 ננוגרם (פי 7 מהמותר), עברה את הסיבוב הראשון בהצלחה כמו גם דילן, עם פי 5 ננוגרם מהמותר, שגם הוא עבר את הסיבוב הראשון בהצלחה. ג’ף, על אף שנהג מעט לאט מדי, עבר את הסיבוב הראשון בהצלחה עם פי 4 נאנוגרם קנאביס מהמותר בחוק.

ראו עוד: מחקרים מוכיחים: מריחואנה לא פוגעת בנהיגה. להפך!

סיבוב שני – השלושה מעבירים את המקטרת ביניהם ויוצאים שוב לדרך. דילן טעה בדרך והיה על סף סיכון כשמורה הנהיגה שלצידו החזיק את ההגה בכדי למנוע החלקה, ג’ף גם כן עשה פדיחות כשנסע לאחור, דרס את אחד הקונוסים ובאופן כללי – נהג לאט מדי. “אני לא חושב שאני כשיר לנהיגה,” אמר ג’ף. אדי, המנוסה מבין השלושה, עברה את הסיבוב השני בהצלחה יתרה ובבטחון מלא.

לאחר הסיבוב השני פרשו דילן וג’ף ורק אדי נשארה לעוד נסיון אמיץ אחד. “אני מסטולה לגמרי,” אמרה אדי כשבדמה פי 11 יותר קנאביס מהמותר בחוק. “אני לא אמורה לנהוג במצב כזה.” אף על פי כן עברה אדי את המסלול בהצלחה וללא טעויות למעט הפלת קונוס אחד בנסיעה לאחור.

צפו במבחנים:

המשך קריאה
Back to top button
x
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר