צפו: "יושבים לקטנה" עם ח"כ תמר זנדברג

רגע לפני ההפגנה הגדולה ח"כ תמר זנדברג מדברת עם מגזין קנאביס על הביטקוין, זנות, זכויות בעלי-חיים, הימורים וכמובן גם קנאביס – והיא לא יצאה מהראיון בידיים ריקות

גם אם הצעת החוק להפסקת ההפללה של צרכני הקנאביס לא תעבור בכנסת בחודש יוני הקרוב, תמר זנדברג תיזכר כחברת הכנסת הראשונה בישראל שעשתה מעשה ופעלה באופן רשמי לשינוי המדיניות גם כלפי אזרחי ישראל הנהנים מצריכת קנאביס "לשעות הפנאי".

בראיון מיוחד ל'מגזין קנאביס' מספרת זנדברג על הצעת החוק הקרובה שלה (דה-קרימיניליזציה), מעדכנת עד כמה מעורים חברי הכנסת בנושא וקוראת לאזרחים להגיע להפגנת "הגיון בריא" מחר, 29.5, ב-19:30 בכיכר רבין.

בתום הראיון זכתה חברת הכנסת לקבל שי מיוחד בדמות צמח קנאביס בן מספר שבועות, ואפילו רמזה על מיקום שתילה פוטנציאלי…

צפו בראיון המצולם:

בנוגע לנושא מטבע הביטקוין אמרה זנדברג כי "ביטקוין זה מטבע טכנולוגי ולא יהיה ניתן לעצור אותו. יותר שווה להבין כיצד ניתן לשלבו בפעילות המוניטרית הקיימת".

כשנשאלה בנוגע לאפשרות מיסוד הזנות בחוק טענה זנדברג כי "יש זכויות טבעיות שהן מעל לכל חפש עיסוק והחופש למכור את הגוף הוא אינו חופש אלא דיכוי והשפלה. אשה שעוסקת בזנות לא עושה זאת מתוך חופש בחירה מלא. לא נוכל למגר את הזנות לחלוטין, אך נצמצם את צריכתה בעזרת חוק חדש שיפליל את הצרכנים."

זנדברג התייחסה גם לנושא זכויות בעלי החיים וטענה כי פועלת להוצאת הימורי הסוסים מהחוק עקב הפגיעה בבעלי החיים.

בנוגע לאפשרות פתיחת קזינו בישראל אמרה זנדברג כי היא אינה חושבת שיש מקום לקדם מיסוד של התחום. "אנו כחברה לא היינו רוצים בקידום נושא זה. בדרך כלל הנפגעים מהתעשייה הזו הם אלו מקרה האוכלוסיות המוחלשות."

זנדברג סיפרה עוד על הצעת החוק להפסקת הפללת צרכני הקנאביס, להרגלי צריכת הקנאביס שלה ולעצרת המחאה שתיערך מחר, 29.5, בכיכר רבין, בה בכוונתה להשתתף. "חשבתי שנתחיל מאי-הפללה ונמשיך ללגליזציה, אבל בעקבות מה שקרה בקולורדו וההצלחה האדירה שם, החלטתי להגיש שתי הצעות חוק: גם ללגליזציה וגם לדה-קרימינליזציה."

ראו עוד: תמר זנדברג: "אני מעשנת מריחואנה מדי פעם"
ראו עוד: פאינה קירשנבאום נגד זנדברג: "בושה שחברת כנסת משתמשת בסמים"
ראו עוד: זנדברג לתומכים: "עזרו לי להביא את הלגליזציה"

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

חדשות
שינוי גודל פונט