צפו בשינוי המדהים של משותקת מוחין לאחר שימוש בקנאביס

ז’קלין פטרסון, אשה הסובלת משיתוק מוחין חמור ביותר, גילתה כיצד הקנאביס עוזר לה להתגבר על הלקות ומצליח לתת לה רגעים של שקט ומרגוע מהעיוותים והגמגום הבלתי פוסק מהם היא סובלת. צפו (כתוביות בעברית):

“אני חיה במדינה בה לא קיים קנאביס רפואי”. כך פותחת ז’קלין פטרסון, הלוקה בשיתוק מוחין חמור, את סיפורה העצוב, שמדגיש שוב עד כמה הקנאביס מסוגל לעזור לאנשים מסויימים ועד כמה מתעלמים השלטונות אפילו מאלה הנואשים לקבל את התרופה הירוקה.

שיתוק מוחין (Cerebral Palsy) הוא חוסר תפקוד חמור של מערכות עצביות שונות הנובע מפגם התפתחותי, ובמקרים קשים כמו זה של ז’קלין בא לידי ביטוי בעיוותים פיזיים חמורים ואף בגמגום קשה ותמידי. אנשים הסובלים מתופעה זו על מגוון דרגותיה השונות, מתקשים לנהל אורח חיים סביר ונדרשים להשתתף בטיפולים רפואיים ופיזיותרפיים ארוכי טווח (בדרך כלל למשך שארית ימיהם) שאף לא תמיד נושאים פרי, אך זו אינה הדרך היחידה.

מחקרים מוכיחים כי קנאביס עשוי לסייע ללוקים בשיתוק מוחין. הקנאביס הרפואי פועל כחומר מטשטש ומאלחש, גורם להרפיית שרירים ומגרה אזורים שונים במוח. ז’קלין, המתקשה לתפקד אפילו בשגרת היום-יום הפשוטה, ובמיוחד כאמא לשני ילדים, מעידה על עצמה שתוך מספר שאיפות מהחומר היא מרגישה את הרפיית השרירים ואת השיפור המדהים בקצב הדיבור (צפו בעצמכם). למישהי במצבה מדובר בלא פחות מאפשרות להפסיק לזמן מה את הכאבים ולשוב לחיים נורמליים. אז למה היא אינה מקבלת אותה?

ז'קלין פטרסון
ז’קלין פטרסון

“אני שונאת את הגמגומים האלה וקנאביס הוא הטיפול היעיל ביותר שמצאתי,” מספרת ז’קלין. “אם אעצר קונה או מעשנת מריחואנה ישנה אפשרות שאאבד את ילדיי. מפני שהתפקוד האימהי שלי לקוי בעקבות הכאבים, אז כן, לקנות את הקנאביס בשוק השחור שווה את הסיכון. בשבילי להיות אמא טובה זה הדבר הכי חשוב בעולם.”

ז’קלין התגוררה בקנזס סיטי אשר במדינת מיזורי שבארה”ב. לצערה הרב של ז’קלין ושל עוד אלפי חולים אחרים, מדינת מיזורי אינה מאפשרת שימוש בקנאביס רפואי ולא מתירה לחולים המתגוררים בה לקבל אותו באופן חוקי. הדבר מאלץ רבים לפנות לשוק השחור תוך סכנה של הסתבכות עם החוק ואף מעצר, אך עבור חולים הנמצאים במצב קשה כמו ז’קלין, שווה לקחת את הסיכון בכדי לזכות בעוד כמה שעות מאושרות של חיים נורמאליים.

לאחר שנתפסה והואשמה בהחזקה ושימוש במריחואנה, עברה ז’קלין מקנזס לקליפורניה, שם קיבלה רשיון רפואי לשימוש בקנאביס.

תודה ל’המועצה לשינוי התודעה‘ על תרגום הסרטון.

ראו עוד: מוח מריחואנה – איך קנאביס מגביר את היווצרות התאים במוח
ראו עוד: מחקר חדש: קנאביס גורם להתפתחות תאי מוח חדשים
ראו עוד: מחקר חדש: קנאביס משפר את תפקוד המוח ומסיר תאים פגומים
ראו עוד: אבא מתוק: איך קנאביס עוזר לחולי סוכרת

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר