צעירים בארה”ב צורכים יותר קנאביס ופחות אלכוהול

נתונים חדשים מהסקר הלאומי לסמים ובריאות בארה”ב, מראים כי 77% מבני הנוער סבורים שצריכת מריחואנה בתדירות נמוכה אינה מסוכנת. במקביל נרשמה עלייה בצריכת קנאביס בקרב צעירים וכן ירידה במספר צרכני האלכוהול והסיגריות הצעירים.

נתונים חדשים מהסקר הלאומי לסמים ובריאות בארה”ב (NSDUH) שפורסמו בשבוע שעבר (ד’) על ידי מגזין ‘VICE’ וירחון הבריאות ‘MedPage’, מראים: 77% מבני הנוער בין הגילאים 12-17 סבורים כי צריכת מריחואנה אינה מסוכנת.

בני נוער כבר לא מפחדים ממריחואנה

הנתונים בסקר זה, שנדגמו ממיליוני בני נוער בארה”ב, שוקללו על ידי ‘המנהל לשירותי בריאות נפשית ויעוץ בנושא סמים’ (SAMHSA), והממצאים החדשים הוכרזו כשיא של כל הזמנים במספר בני הנוער הסבורים כי עישון של מריחואנה בתדירות של פעם אחת בחודש, אינה מהווה סיכון.

מספר בני הנוער שאינם נרתעים עוד מעישון מריחואנה בתדירות נמוכה, נמצא בעלייה מתמידה מאז שנת 2010, בה עמד מספרם על 70.4% מהנשאלים. במקביל לאחוזי התמיכה, נמצא כי 7.4% מבני הנוער צרכו בפועל מריחואנה לפחות פעם אחת בחודש שקדם לסקר – עלייה עצומה מאז שנת 2008 בה עמד הנתון על 0.7% בלבד.

ירידה בצריכת קנאביס בני נוער
בני נוער כבר לא מפחדים מצריכת מריחואנה

מלבד קנאביס, בדק הסקר צריכה של סמים בקרב בני נוער. בודדים מבני הנוער הודו בשימוש בהרואין וקוקאין, אך 2.6% מכלל הנשאלים הודו בצריכה של סמים פסיכדליים מסוגים שונים.

“ככל שהאומה מתקדמת לכיוון מדיקליזציה ולגליזציה של מריחואנה, נוצרת מודעות ציבורית שהיא אינה מסוכנת,” מסביר הפסיכיאטר האמריקני ד”ר ריצ’ארד רוזנטל (Richard Rosenthal) מבית החולים הר סיני, “בעבור מבוגרים מעל גיל 25 זה לא ממש מסוכן, אך בקרב צעירים לא ניתן לדעת מה יהיו הנזקים ההתפתחותיים למוח.”

ירידה בצריכת סמים מסוכנים

במקביל לעלייה בפתיחות בני הנוער כלפי הקנאביס, ממשיך מספר צרכני הסמים המסוכנים, אלכוהול וסיגריות, לרדת. בעוד שבשנת 2008 דיווחו כ-8.9 מהנשאלים על צריכת אלכוהול, השנה עומד נתון זה על 6% בלבד.

אלכוהול, טבק, קוקאין, הירואין ואקסטזי
יותר קנאביס, פחות סמים מסוכנים – ירידה בצריכת האלכוהול והסיגריות

בצריכת הסיגריות חלה ירידה קלה אמנם, אך אחת כזו שממשיכה את המגמה שהתחילה לפני כ-4 שנים. בשנה שעברה דיווחו 5.2% הנשאלים על צריכת סיגריות, והשנה ירד הנתון ל4.9%.

בהמשך דבריו מסר ד”ר רוזנטל כי התוצאות מעידות על כך שבני הנוער מתחילים להבין מהן הסכנות האמיתיות ומאילו חומרים כדאי להתרחק. “התוצאות מראות על מגמה של דחייה בקרב בני הנוער,” הוא הוסיף לסיכום, ” דחייה איטית, אבל קיימת ויציבה.”

ראו עוד:
4 סיבות מדוע צעירים אוהבים לעשן מריחואנה
פורסם מספר המתים ממריחואנה וסמים בארה”ב
מחקר חדש: עישון גראס לא פוגע באינטילגנציה של צעירים
פחות בני נוער משתמשים בסמים מאז אושרו חוקי לגליזציה

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר