“צועקים בשבילם”: הורים הפגינו בכנסת נגד רפורמת הקנאביס הרפואי

עשרות הורים לילדים עם אוטיזם ואפילפסיה הפגינו מול משכן הכנסת נגד הרפורמה הפוגעת לטענתם בטיפול בילדיהם. "הם לא יכולים לצעוק אז אנחנו צועקים בשבילם," קראו.

עשרות הורים לילדים אוטיסטים ואפילפטיים מפגינים בשעה זו מול רחבת הכנסת בירושלים נגד רפורמת הקנאביס הרפואי.

למקום הגיעו גם עשרות מטופלים ותומכים אחרים המזדהים עם ההפגנה, הנערכת במחאה על העלייה במחירי הטיפול והשינוי הכפוי במוצרים עם המעבר לאספקה בבתי מרקחת.

“למה לקחת לבן שלנו את מה שעוזר לו להרגיש בן אדם, שעושה לו צלם אנוש,” זעקה בהפגנה אומרת טלי מאירי, אמא לילד על הספקטרום האוטיסטי.

אם נוספת, גם היא עם בן אוטיסט, קראה: “אני מפגינה על ילד שדופק את הראש שלו בקיר, על בכי, על נשיכות – הקנאביס הציל אותנו. הילדים שלנו לא יודעים לצעוק, אנחנו רוצים את מה שמגיע לנו.”

כפי שפורסם לראשונה במגזין קנאביס ההורים מוחים למשל על כך שבמקום תשלום של 370 ש”ח בחודש עבור כמויות נכבדות של שמן קנאביס רפואי יאלצו מעתה לשלם עד פי 3 ואף יותר.

בנוסף טוענים ההורים כי ילדיהם, שהתרגלו לשימוש בשמן קנאביס מחברת ‘תיקון עולם’ והוא זה המסייע להם לדבריהם, לא מתמודדים היטב עם השמן אותו הם מקבלים מהשמן הנרכש בסופר פארם ומיוצר על ידי חברות אחרות.

עוד הם מלינים על כך שהמוצרים החדשים בבתי המרקחת אינם מסומנים כהלכה מבחינת תכולת הרכיבים הפעילים בהם, זני קנאביס ספציפיים שאינם בנמצא, רופאים מטפלים שלא רשאים לספק המשך טיפול וילדים ש”נתקעו” ללא טיפול כבר זמן רב עקב מחדלי היק”ר.

את ההפגנה ארגנו אביגיל דר, אם לילד עם אוטיזם המובילה את מאבק ההורים, ועמותת אהב”ה המסייעת לנכים והצטרפה ליוזמה.

ממשרד הבריאות נמסר בתגובה: “הנושא הובא לפתחנו לפני מספר ימים במסגרת פגישה שנערכה על ידי המנכל. מתוך למעלה מ-900 ילדים, ישנם עשרות בודדות אשר לגביהם חל ייקור בעלות הקנביס. אנו בוחנים את הנושא ונגבש לכך פתרונות. במקביל משרד הבריאות מקל את התהליך לקבלת רישיונות לשימוש בקנביס למטרות רפואיות באמצעות מערכת מחשוב נגישה להגשת הבקשות”.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר