צבי הנדל: “קנאביס זה אסון טבע – הוא שורף את המוח”

“קנאביס זה רק שם יפה למריחואנה” – צפו בסדרת טיעונים משנות ה-70 של המאה הקודמת שנשמעה הבוקר בערוץ 10 מפיו של יו”ר הרשות למלחמה בסמים. “הוא שורף תאים במוח, זה אסון טבע. אין מי שלוקח LSD ולא התחיל במריחואנה”.

צבי הנדל, יו”ר הרשות למלחמה בסמים, מפיץ את דבריו בימים האחרונים בתקשורת בעקבות הצהרתו של המפכ”ל דנינו על כך שיש לשנות את חוקי הקנאביס בישראל.

צבי הנדל, הרשות למלחמה בסמים
צבי הנדל, יו”ר הרשות למלחמה בסמים: “קנאביס זה אסון טבע”

הנדל, שתופס את מקומו של יאיר גלר, מנכ”ל הרשות שיודח ככל הנראה מתפקידו בעקבות חשד חמור לשוחד ושחיתות, משתמש בכל הטיעונים המוכרים שכבר עברו מן העולם למען הצדקת המשך הענישה והרדיפה הפלילית של צרכני קנאביס בישראל.

לאחר שאתמול פירסם מכתב זועם כנגד דבריו של המפכ”ל, בו טען שהקנאביס הוא סם מסוכן ביותר, הגיע הבוקר הנדל לאולפן התכנית ‘אורלי וגיא’ בערוץ 10 ושטח את טיעוניו נגד הפסקת הפללת הצרכנים.

“מריחואנה שורפת את המוח”

“חשוב לדעת שקנאביס זה רק שם יפה לסם המריחואנה,” הסביר הנדל, שנראה כי אינו ער כלל וכלל לתמורות שנעשו בעולם בתחום זה בשנים האחרונות. “המריחואנה הורסת את המוח, שורפת אותו, זה אסון טבע ויש על זה מחקרים. נראה אם המפכ”ל היה מוכן שהמורה של הבן שלו ייקח מריחואנה לפני השיעור או שהטייס ייקח.”

הנדל גם יצא באופן תקיף כנגד מפכ”ל המשטרה דנינו: “יש קצת דברים שהוא בסדר, אבל כאן הוא טועה, מאיפה הוא מעיז לדבר כך,” אמר. “האסון הכי גדול במריחואנה זה הנזק לצעירים עד גיל 25. זה שאלכוהול חוקי לא אומר שגם קנאביס צריך להיות. בני אדם נרצחים בגלל אלכוהול ולא צריך להוסיף צרה נוספת.”

צבי הנדל מעשן
צבי הנדל, מעשן סיגריות: “מריחואנה שורפת את המוח”

הנדל, הנוהג לעשן סיגריות, גם הזכיר את טענת ‘סם המעבר’ שהופרכה מזמן ואמר כי “אין היום מישהו שלוקח LSD או חומרים מאוד קשים שלא התחיל במריחואנה. כולם התחילו במריחואנה.”

בנוגע להליך הלגליזציה בעולם טען הנדל כי המדינות שעשו לגליזציה חזרו בהן וכי מדובר בסה”כ בנסיונות. עוד הוא טען שהרשות למלחמה בסמים היא זו שמובילה את המאבק למען קנאביס רפואי.

בכך מצטרף הנדל לפסיכיאטר אילן רבינוביץ’ שטען הבוקר ש”גראס יוצר אלפי זומבים חרדתיים” בטור אישי שפורסם היום – שניהם יחד נמצאים כעת בחזית ההתנגדות לקנאביס ולצרכניו.

ראו עוד:
שיחת היום: האם לגליזציה טובה לישראל?
נעצר יאיר גלר – מנכ”ל הרשות למלחמה בסמים

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר