יו"ר הרשות למלחמה בסמים: "בתי עישנה מריחואנה"

אוי לצביעות: יו"ר הרשות למלחמה בסמים, הקורא להמשך הפללת צרכני הקנאביס בישראל, טוען כי מעולם לא ניסה מריחואנה ו"אינו יודע מה זה בכלל" ומודה שבתו עישנה מריחואנה, אך לא מעוניין שהיא תיכנס לכלא.

צבי הנדל, יו"ר הרשות למלחמה בסמים אשר נאלץ בעת האחרונה לעמוד בגל התמיכה בהפסקת הפללת צרכני הקנאביס בישראל לאחר שמנכ"ל הרשות, שנעצר בחשד לשחיתות והיה זה שנטל בעול ההסברה, מודח בימים אלו מתפקידו.

צבי הנדל
צבי הנדל, יו"ר הרשות למלחמה בסמים

לאחר שפירסם מכתבים נגד הפקת 'האח הגדול' וכנגד המפכ"ל יוחנן דנינו, ולאחר שלל ראיונות וטורים כנגד הקלה על חוקי הקנאביס שכתב בשבועות האחרונים, מתראיין הבוקר הנדל לעיתון 'הארץ' ומודה כי הוא אינו יודע דבר על מריחואנה וכי בתו הודתה בפניו כי עישנה קנאביס בעבר.

הנדל, שתומך בהמשך חוקי ההפללה הקובעים כי צרכני קנאביס הינם עבריינים שמקומם בכלא, אינו רואה כל בעיה עם העובדה שבתו מודה בשימוש בצמח ואינו חושב שיש להסגירה למשטרה.

אוי לצביעות

"יש לי בת אחת, שככה פעם החליק לה והיא סיפרה לי שהיא עישנה את זה," אומר הנדל, ומספר שבתגובה השיב לבתו: "שהיא ילדה גדולה ושתעשה כחוכמתה".

בנוסף מציג הנדל בבירור את הבורות הקשה אצל אלו שאמורים להיות אחראים על הנושא. "בחיים לא עישנתי מריחואנה," הוא אומר, "אני לא יודע מה זה בכלל. פעם ביקשתי מהרשות שיביאו לי, שאני אראה את זה."

הנדל מעולם לא ראה קנאביס, לא טעם קנאביס ולדבריו הוא "אינו יודע מה זה בכלל", אך בראיונות לתקשורת הוא טוען שקנאביס הוא "סם מסוכן ואסון טבע".

הנדל נגד דנינו: "מנסה להתפרסם"

בתשובה לשאלה בנוגע לדבריו של המפכ"ל האשים הנדל כי מדובר ברצון להתחבב על הקהל ותו לא.

יוחנן דנינו - קנאביס
מפכ"ל המשטרה רנ"צ יוחנן דנינו – "מנסה להתפרסם"

"נראה לי שהאיש גומר תפקיד ואומרים לי חבריו שהוא לא מדמויות המפכ"לים הכי חביבים על סביבתו בעבודה, הוא כנראה מחפש להתפרסם קצת. וזה התפרסם, כי יש לא מעט כאלה שהפכו את העולם בנוגע לקנאביס רפואי ולא מעניין ת'סבתא שלהם החולים."

"פשוט רוצים למכור מריחואנה חופשי בשוק והם מחפשים כל פירצה," אומר הנדל, "הוא נכנס לתלם הזה, כי הוא חשב, ובצדק, שיש מספיק אנשי תקשורת שאוהבים את זה, וזהו."

הנדל גם חזר שוב על טענת "סם המעבר" ואמר כי "אין אחד שמשתמש בסמים קשים ולא נכנס לשער הסמים דרך המריחואנה. זה הפתח שדרכו נכנסים".

ראו עוד:
פשיטת הרגל של הרשות למלחמה בסמים
הרשות למלחמה בסמים תשקר גם מחר
"אגדל את הילדה שלי כמו שתיל מריחואנה"

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

חדשות
שינוי גודל פונט