פתרון זמני למצוקת המטופלים בקנאביס רפואי במרפאת הכאב אסף הרופא

לפני שלושה שבועות נסגרה מרפאת הכאב באסף הרופא ללא הודעה מוקדמת ולמאות מטופלים עם אישור קנאביס רפואי לא היה יותר למי לפנות בכדי להאריך את תוקף רשיונם. אמש דווח כי נמצא פתרון זמני לבעלי אישור קנאביס רפואי אשר מטופלים אצל ד"ר ג'וני גרינפלד. במקביל נמסר כי משרד הבריאות מכחיש את הידיעה ב'מעריב' על כך שהמשרד הודיע על הקמת "מרכז גמילה" לקנאביס רפואי.

לפני שלושה שבועות פורסמה הידיעה כי כ-500 מטופלים של ד"ר ג'וני גרינפלד במרפאת הכאב בבית החולים 'אסף הרופא, נאלצו להיתקל בוקר אחד בהודעה על קיר שציינה כי אינם מוזמנים יותר להיכנס למרפאה וכי ד"ר ג'וני גרינפלד, אחד הרופאים היחידים בארץ המוסמכים להמליץ על אישורים לקנאביס רפואי, אינו מורשה לחדש את רישיון השימוש של המטופלים, שניתן אחת לשלושה חודשים בלבד.

על פי בית החולים אסף הרופא, היקף המטופלים ההולך וגדל העמיס על הפעילות השגרתית של המרפאה, עד שהוחלט לשים לזה קץ.

נמצא פתרון זמני

בעקבות החלטה זו, פנה שלומי סנדק, נציג המטופלים בקנאביס רפואי, במכתב אל ד"ר יהודה ברוך, מנהל בי"ח אברבנאל והאחראי הבלעדי על אישור רשיונות קנאביס רפואי בישראל, בבקשה דחופה למציאת פתרון זמני לאותם מטופלים שנותרו ללא רופא. "הואיל והפתרון למטופלים הלא אונקולוגים הקיימים של ד"ר גרינפלד מתעכב," כתב סנדק, "האם תסכים, באופן יוצא דופן, להורות לספקים המורשים להמשיך לתת תרופה למטופלים של ד"ר גרינפלד אשר תוקף הרישיון שלהם פג בחודשים אוגוסט ספטמבר, וזאת באופן זמני ומתוך כוונה לפתור את מצוקת החולים הללו?"

צפו: ד"ר ג'וני גרינפלד מדבר על קנאביס רפואי

אמש הודיע יו"ר העמותה לקנביס רפואי והראשון שקיבל אישור לצריכת קנאביס רפואי בחו"ל, גיל לוקסנבורג, כי בישיבה שקיים עם ד"ר ברוך, נקבע כי כל המטופלים של ד"ר גרינפלד שתוקף רשיונם מסתיים בחודשים ספטמבר ואוקטובר, רשאים לפנות במכתב אישי ישירות לד"ר יהודה ברוך שייאשר את הארכת תוקף רשיונם בשלושה חודשים ללא המלצת רופא מטפל ובאופן זמני עד למציאת פתרון קבוע. מספר הפקס לפניות: 077-2705670.

התייחסותו של ד"ר ג'וני גרינפלד מבית החולים 'אסף הרופא':

בלאגן אחד גדול, כבר אמרנו?

אירוע זה הוא רק דוגמה אחת לשרשרת של תקלות שמלווה את פרוייקט הקנאביס הרפואי בישראל ונראה כי יד ימין לא מסונכרנת עם יד שמאל; אין בקרה על איכות התרופה, חולים לא מקבלים אישורים, משרד הבריאות מתפלפל ומתחמק ממתן תשובות, חברות התרופות מאיימות על תומכי הקנאביס הרפואי לבל יקדמו את הנושא, גורמי האכיפה והמשטרה אינם יודעים איך להתנהג, הממשלה עוצמת עיניים והמטופלים בקנאביס רפואי סובלים מקשיים בקבלת תרופה, מאיכות תרופה ירודה, ממחירים גבוהים ללא סבסוד וממדיניות שהופכת אותם לעבריינים.

לפני פחות מחודש פרסמנו כאן את מסקנות וועדת הכנסת בנוגע לקנאביס רפואי שהצביעו על ליקויים חמורים ואי-סדרים קשים בהתנהלות האחראים על תחום הקנאביס הרפואי בישראל. מסקנות הוועדה, יחד עם החלטות מפתיעות של משרד הבריאות לבטל את ההיתרים למתן קנאביס רפואי לסובלים מתסמונת טורט, פיברומיאלגיה, פוסט-טראומה ועוד, יצרו את הרושם שכוחות מסויימים החליטו לפעול לסגירת פרייקט הקנאביס הרפואי בישראל.

בנוסף, פורסם אתמול בבוקר בעיתון 'מעריב', כי בעקבות דיווחים לפיהם חולים רבים שטופלו בקנאביס רפואי מוסיפים לצרוך אותו בניגוד לחוק גם אחרי שהחלימו, הקים משרד הבריאות "מרכז גמילה מקנאביס" בבי"ח שיבא. החלטה זו נשמעה מוזרה ביותר שכן מחקרים רבים כבר הוכיחו מעל לכל ספק כי מריחואנה אינה ממכרת. ההחלטה נראית תמוהה עוד יותר שכן ד"ר יהודה ברוך, האחראי על תחום הקנאביס הרפואי בישראל, כבר אמר בפה מלא כי הוא מודע לכך שקנאביס אינו חומר ממכר.

אמש התייחסו במשרד הבריאות לידיעה ב'מעריב' על הקמת מרכז גמילה מקנאביס ובעדכון בדף הפייסבוק שלהם אמרו כי "משרד הבריאות לא אישר כל הקמה של יחידה לטיפול "למכורים לקנאביס רפואי" כפי שפורסם היום במעריב."

משרד הבריאות מכחיש את הידיעה במעריב

הממשלה הבטיחה "לגליזציה תוך 365 ימים" לפני:

חדשות
Back to top button
שינוי גודל פונט