פרו שוקלת לגליזציה – יו”ר המלחמה בסמים תומך

הלגליזציה באורוגוואי מדבקת: “פרו צריכה לשקול לגליזציה של מריחואנה” – כך טוען מי שהיה יו”ר הרשות הפרואנית למלחמה בסמים.

חוקי הלגליזציה החדשים באורוגוואי משפיעים על המדינות השכנות בדרום אמריקה ובעלי תפקידים רבים, כולל נשיאים, פוליטיקאים ומנהלים של הרשויות למלחמה בסמים, כבר מדברים בגלוי על תכניות הלגליזציה שלהם.

ריקרדו סוברון
ריקרדו סוברון, יו”ר הרשות הקודם למלחמה בסמים בפרו

ריקרדו סוברון, היו”ר הקודם של הרשות למלחמה בסמים בפרו, מצטרף לעמדתו של יו”ר הרשות בארגנטינה, וקורא לממשלת פרו לשקול לגליזציה של מריחואנה.

“אנו מוכרחים לפתוח את הדיון יחד עם כרמן מסיאס, נשיא הרשות למלחמה בסמים, ועם המחלקה הרפואית של פרו,” אמר על פי הדיווח סוברון בראיון השבוע. “בואו נפתח פורום שיעסוק קודם כל בענייני בריאות הציבור ובהסדרת השימוש במריחואנה באופן בטוח.”

“לגליזציה של מריחואנה תוכל להיות הפתרון לסחר הבלתי חוקי בסמים בפרו,” הוסיף. “האפשרות לקחת את הסחר בקנאביס – סם שאינו מסוכן כמו האחרים – מידיהם של ארגוני הפשיעה, היא התשובה לנסיון כושל של מלחמה שנמשכת כבר 50 שנה.”

צריכת קנאביס בפרו – אחת המדינות המומלצות לחובבי הצמח – נחשבת לחוקית כבר היום ולאזרחים מותר לשאת עד ל-8 גרם מריחואנה ללא חשש מעונש. עם זאת, ייצור ומכירה של קנאביס עדיין נחשבים לבלתי חוקיים.

בחודש שעבר נאמרו דברים דומים כאמור גם על ידי יו”ר הרשות למלחמה בסמים של ארגנטינה ובכלל נראה ששכנותיה של אורוגוואי מושפעות מהחוק החדש שצפוי להתחיל שרשרת של חוקים חדשים ללגליזציה.

ראו: שכנותיה של אורוגוואי שוקלות להצטרף למהפכה.
ראו גם: לגליזציה בקולורדו: התמונה שתיכנס לספרי ההיסטוריה

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר