פרו אישרה הקמת ענף קנאביס רפואי

פרו מצטרפת למהפכת הקנאביס הרפואי השוטפת את העולם. חולי סרטן, אפילפסיה, פרקינסון ועוד, יוכלו בקרוב לקבל רשיונות לשימוש חוקי בקנאביס, לאחר שהקונגרס אישר את הצעת החוק החדשה בנושא ברוב של 67 תומכים מול 5 מתנגדים.

הקונגרס הפרואני אישר אתמול (ה’) את הצעת החוק שתאפשר טיפול רפואי בקנאביס ותוצריו במדינה.

ההצעה זכתה לרוב מוחץ של 67 תומכים מול 5 מתנגדים ו-3 נמנעים, מה שמאפשר על פי הדיווח בפרו את הטמעת החוק החדש ללא צורך באישור בהצבעה שנייה כפי שקובע הנוהל בדרך כלל.

ענף הקנאביס הרפואי שייפתח בפרו יאפשר טיפול בקנאביס ותוצריו, כמו שמן קנאביס רפואי, להקלה על תסמינים ומחלות כמו סרטן, אפילפסיה, פרקינסון ועוד.

חבר הקונגרס הפרואני, אלברטו דה בלאונדה, יוזם הצעת החוק, אמר שברגע שהחוק ייכנס לתוקפו יהיו לממשלה 60 יום להטמיע את הרגולציה.

“עשינו זאת,” כתב דה בלאונדה בחשבון הטוויטר שלו. “התרת השימוש בקנאביס רפואי באופן חוקי זה רגע היסטורי לקונגרס ולמדינה.”

הצעת החוק זכתה לתמיכה גם מחבר הקונגרס ריקרדו נווארז, נשיא ועדת הבריאות הממשלתית, שאמר כי מדובר בהצלחה גדולה. “זה חוק שיביא למהפכה במדינה עם הרבה דעות קדומות, חששות ופחדים. אני מאמין שמדובר במסר חיובי,” אמר.

לצד הטיפול בקנאביס רפואי אושרו במסגרת הצעת החוק גם הגידול, הייצור והמחקר בתחום הקנאביס הרפואי – נושא שבתחילה היה נתון במחלוקת.

הצעת החוק הממשלתית אושרה בעקבות פשיטה שנערכה בפברואר על מעבדה שייצרה שמן קנאביס לטיפול בילדים חולים ועוררה דיון ציבורי בשאלת חוקיות הטיפול בקנאביס.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר