פסטיבל המריחואנה – מרדי גרא 2012 בנימבין

מרדי גרא 2012

מה זה מרדי-גרא??

מרדי גרא (בצרפתית: Mardi Gras, יום שלישי השמן) הוא חג שמקורו במסורת הנוצרית, הנחוג ביישובים נוצריים רבים בעולם מזה מעל ל-250 שנה.
במרבית המקומות בהם מציינים את החג, הפך חג המרדי גרא מחג דתי לפסטיבל תרבותי חילוני, הכולל מצעדי רחוב מלאי שמחת חיים. אבל הקרנבל הגדול מתחיל עוד כמה שבועות לפני ולמעשה מדובר בחגיגות בלתי פוסקות. סוג של אכול, שתה ותשתטה, כי מחר נצום. החגיגות, כידוע, מצוינות גם בריו דה ז’נרו בברזיל, בניו-אורלינס שבארה”ב, בקרנבל המסיכות בוונציה, ובמרדי גרא בסידני שבאוסטרליה שתפס כיוון “עליז” יותר ובדרך כלל כולל תהלוכות של הקהילות ההומו-לסביות.

אך מכולם, המרדי-גרא המעניין ביותר, נערך בעיר נימבין שבאוסטרליה – אחד היעדים המומלצים ביותר לביקור לחובבי קנאביס גם בשאר ימי השנה.

פסטיבל המרדי גרא בנימבין
מעבירים ג'וינט ענק בפסטיבל המרדי גרא בנימבין

פסטיבל מרדי-גרא בנימבין

יש המכנים אותה “אמסטרדם הקטנה” – נימבין, כפר קטן במזרח אוסטרליה שהתפרסם בזכות ההווי המיוחד הקיים בו – הרבה מאוד היפים, סגנון חיים אלטרנטיבי ומדיניות סמים פתוחה כלפי קנאביס (כולל חנויות לגידול אישי, הד שופס ועוד…) הפכו את נימבין לגן-עדן לסטלנים. הכפר עצמו הוא למעשה רחוב אחד מרכזי עם מעט חנויות אשר מקושט כולו בציורי קיר פסיכדליים. עד 1973 נימבין היה סתם עוד כפר אוסטרלי נידח עד שבאותה שנה ערכו בו פסטיבל מוסיקה אלטרנטיבי – “Aquarius Festival” שמשך אלפים מחובבי הז’אנר. כשהפסטיבל הסתיים נשארו במקום עוד מאות מבקרים שהתאהבו בנוף המהמם והאווירה המזמינה, הקימו קומונות והתחילו חיים חדשים בכפר הקטן. בנימבין תוכלו למצוא אפילו מוסד הנקרא “שגרירות ההמפ” שהוא למעשה מוסד ללא מטרות רווח שקם במטרה לשנות את חוקי הקנאביס בעולם על-ידי חינוך. מקימי המקום מאמינים שהסיבה שאנשים נרתעים ומתנגדים כל-כך לצמח נובעת מבורות גרידא ולכן חשוב לדעתם להפיץ מידע לא מוטה על המריחואנה.

פסטיבל מרדי גרא בנימבין 2007 – תהלוכה אינסופית של תחפושות, ריקודים ומוזיקה:

בנוסף לשאכטות ההמוניות יש ביום המריחואנה בנימבין עוד מספר תחרויות וטקסים המהווים חלק בלתי נפרד מהיום המיוחד הזה: תחרות בניית באנגים מחומרים פשוטים, תחרות גלגול ג’וינטים שבסופה זוכה המקום הראשון בתואר “המגלגל המהיר בכפר” ותחרות לא פחות חשובה – גביע הקנאביס המקומי שבו מתחרים המגדלים המקומיים על איכות הקנאביס שלהם. לכל אורך היום (והלילה) יש הופעות חיות ומסיבות עם אווירה אוטופית.

הכנות לפסטיבל מרדי-גרא 2012 בנימבין

ההכנות לפסטיבל מרדי-גרא השנתי של 2012 בעיר נימבין שבאוסטרליה נמצאות בעיצומן והמארגנים מבטיחים שהפסטיבל השנה יהיה בסימן המאבק למען הפסקת המלחמה בסמים ובציון יום הולדת 20 לפסטיבל המרדי-גרא.
בהודעה שפירסמו המארגנים נכתב: “בניגוד לשנים עברו, בהן שמרנו על הרעיון של המרדי-גרא כהפנינג, השנה אנו מתכוונים להפגין על האיוולת שנמשכת זמן רב מדי. נצא מהפארק הראשי לתהלוכה שתסתיים מול בניין המשטרה העירונית.”

הפסטיבל יתקיים ב-5 ו-6 למאי אך אירועי המחאה יחלו כבר ב-1 למאי. ביום זה מתכננים המשתתפים להיפגש מול בית המשפט בעיר ולהפגין על המשך ההפללה והשיפוט הנוקשה כלפי צרכני הקנאביס באוסטרליה. מבית המשפט ייצאו המפגינים לכיוון בניין המשטרה הראשי ומשם לבניין הנציגות הפדרלי הראשי ולבניין המועצה העירונית.

כחלק מאירועי המחאה יישלחו מכתבים הממוענים אישית לנציגי חוק בכירים ולפוליטיקאים מכל מגוון הקשת הפוליטית ובהם יתבקשו להסתכל על הנתונים והעובדות בשטח ולקבל החלטה אמיצה שתהיה מבוססת על אמת ולא על המשך התעמולה והשקרים.

המלחמה בסמים

מה בתכנית?

התכנית לשני ימי הפסטיבל מלאה עד אפס מקום באירועים, הרצאות, תהלוכות, מוזיקה, ריקודים ולהקות חיות שילוו את הפסטיבל לכל אורכו.

עם סיום ההפגנות במהלך השבוע שלפני הפסטיבל, יתקיים בחצות של 4/05 טקס הפתיחה החגיגי של הפסטיבל שבסיומו יחלו שני ימי הפסטיבל.

במהלך הפסטיבל יתקיימו הרצאות ודיונים בנושאים מרתקים כמו: “הזווית הרוחנית של השימוש בקנאביס”, “שליטה, איכות ושימוש רפואי של קנאביס בעולם”, “האם החוק באמת מגן עלינו מפגיעה?”, “יתרונותיו של הקנאביס כתרופה”, “צפי לעתיד: איך ייראו הימים שלאחר הלגליזציה” ועוד רבים וטובים.

מפת האירוע - מרדי גרא 2012

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר