פנים אמיתיות: מהפכת הגראס של ישראל

אמנון לוי פוגש שופטים, שרים, אישי ציבור ועוד, הקוראים בגלוי להפסקת הפללת צרכני הקנאביס ולהסדרת השוק בחוק. האינטרסים של חברות התרופות והלחץ על המחוקקים נחשפים במערומיהם. המאבק לשחרור הצמח הולך ומתחזק. כל זאת בתכנית המיוחדת של “פנים אמיתיות” שעוקבת אחר ההתפתחויות בשנת 2015.

אחרי קרוב לחצי שנה של צילומים שודרה הערב (ב’) תכנית הקנאביס המיוחדת במסגרת סדרת התחקירים “פנים אמיתיות עם אמנון לוי”. לוי, החושף לא פעם שחיתויות ועוולות חברתיים, נותן לראשונה את הבמה גם לצמח הקנאביס וצרכניו הישראליים הנרדפים, זאת לצד המאבק להסדרת ענף הקנאביס הרפואי.

הפרק המיוחד חושף בין השאר בכירים המביעים לראשונה תמיכה ברורה בהסדרת השוק בחוק – ביניהם פוליטיקאים, אישי ציבור, עורכי דין ורופאים, כמו גם נשיאת בית משפט השלום לשעבר עדנה בקנשטיין, שר המשטרה לשעבר רוני מילוא, שר הרווחה חיים כץ, ניצב בדימוס אליק רון, פרופ’ בועז סנג’רו, עורך הדין ששי גז, ורדה רזיאל ז’קונט, וגם מי שהתבטא לאחרונה בנושא – שר החינוך לשעבר יוסי שריד ועוד.

צפו:

בין השאר נחשף המחקר המסתורי של קופ”ח ‘מכבי’ משנת 2013, אז ניסו לכאורה נציגי משרד הבריאות להעלים את תוצאות המחקר מועדת הבריאות של הכנסת. תוצאות המחקר הראו שצריכת קנאביס מורידה את השימוש בתרופות באופן משמעותי, אך למרות דרישתו של ח”כ חיים כץ, יו”ר הועדה דאז, נציגי ‘מכבי’ מילאו פיהם מים.

חיים כץ הצעת חוק קנאביס CBD
שר הרווחה חיים כץ: “כסף זה כל הסיפור”

“לחברות התרופות אין אינטרס שהקנאביס ייכנס לשוק כמשכך כאבים,” אומר היום השר כץ, “כסף, זה כל הסיפור. הייתי משחרר את הקנאביס לחולים.”

מנגד התראיינו גם נציגי הרשות למלחמה בסמים שחזרו על האזהרות המוכרות בנוגע לפגיעה במוטיבציה ובבני הנוער, אך אמנון לוי הפריח גם אותם. “בניגוד למה שמדען הרשות אומר, המחקרים מבלבלים. אחד המחקרים קובע שצריכה יומיומית של מריחואנה על ידי צעירים יפגע במוחם של צעירים. מנגד, מחקר אחר קבע שאין שום קשר בין צריכת קנאביס בקרב צעירים לבין השפעות על המוח.”

אמנון לוי בודק גם מה קרה במדינות בהן הקנאביס כבר הפך לחוקי ומה ההשפעות של התהליך על האוכלוסיה, בוחן כמה תיקים פליליים נפתחים בישראל בכל שנה וכמה זה עולה לנו ופוגש פעילי לגליזציה, אזרחים קורבנות של המלחמה בקנאביס ומגדלי קנאביס בלתי חוקיים. למעשה לוי סיקר את השנה האחרונה שעברה על עולם הקנאביס הישראלי, שהגיעה לשיא בדבריו של מפכ”ל המשטרה יוחנן דנינו.

נראה כי לוי למד היטב את החומר ושלט בכל הנתונים, הקשיים והמורכבות של המאבק בעד ונגד לגליזציה. בין השאר הוא הסביר על משמעות המילים “מעבדת הידרו” המוצגות על ידי המשטרה וגם בדק את המחקרים בעד ונגד התועלת הרפואית של קנאביס על בוגרים וילדים.

אין זו הפעם הראשונה בה ערוץ 10 מקדיש במה נרחבת לנושא הקנאביס. בשנה שעברה פרסם כתב חדשות 10 אבי עמית סדרת כתבות קנאביס מיוחדות במהדורה המרכזית.

ראו עוד:
תלונה נגד חדשות 10: “מעודדים שימוש בסמים”
שיחת היום: האם לגליזציה טובה לישראל?
צפו: סיכום שנה של לגליזציה בקולורדו

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר