פנייה לעיתונאי ישראל: היידרו זה לא סם וקנאביס לא גדל במעבדה!

הבוקר פורסמה עוד כתבה המדווחת על שוטרי ישראל הנפלאים אשר שוב הצילו את אזרחיה התמימים של מדינת ישראל מ”סמים”.
כותרת הכתבה שנכתבה על ידי אחד – אבי אשכנזי – שקורא לעצמו “עיתונאי”, נשמעת מפוצצת:
אותר מפעל הסמים הגדול בארץ; 3 נעצרו.
אחרי מעקב של חודש, פשטה המשטרה על מפעל לייצור סם ההידרו באור יהודה ועצרה 3 חשודים. “מבנה ענק שפעל כמעבדה מקצועית לכל דבר”.

“מפעל סמים” ?? “סם ההיידרו” ?? “מעבדת סמים מקצועית” ??
הרי מדובר בעשב שגדל בעציצים. על מה אתם מדברים לעזאזל ??

תאוריית סם השער

די עם השקרים!

וזו לא הכתבה היחידה. במהלך השנים מפורסמות אינספור כתבות מסוג זה שמהוות פרופגנדה זולה לכל דבר. תעמולה בזויה ושוטפת-מח. חפשו בעצמכם בגוגל את הביטוי “מעבדת סמים” והיווכחו בעצמכם.
אלו שלא מכירים את העובדות מבינים שמדובר בסם קשה שנרקח בעזרת כימיקלים מורכבים.

שימו לב לכתבה של רענן בן צור משנת 2006 באתר Ynet:

היידרו - גראס המוות

גם זה בטח יעניין אותך

נמאס!

פנייה לעיתונאים

עיתונאים, כתבים, שדרנים ועורכים יקרים שלום רב!

אתם, שאמורים להיות המגן החברתי של הציבור אל מול איוולות החוק והממשל. אתם, שאמורים לדווח על שקרים ושחיתויות. אתם, שאמורים להעמיד דברים על דיוקם. אתם שאמורים לדווח אמת ורק אמת ולהיות הוגנים ואובייקטיביים ככל הניתן. אתם, צעירים בעיקר, שחיים את האינטרנט, את מהפכת המידע והגלובליזם. אתם שחורשים את פייסבוק, טוויטר ושאר המדיות החברתיות. אתם ששומעים ראשונים את החדשות והעדכונים בכל רחבי העולם. אתם!

אתם מהאשמים בשקר הגדול ביותר בתולדות ההיסטוריה האנושית. שקר שלכשיופרך יוכל להביא לצמיחה אקולוגית, כלכלית, תעשייתית ובעיקר אולי חברתית. שקר הקנאביס!

לגליזציה עכשיו

אתם צריכים להיות הראשונים לדווח על סגולות הצמח. אתם צריכים להיות הראשונים שמספרים לעולם על האפשרויות הכלכליות והתעשייתות הגלומות בגידול הצמח. אתם צריכים ללוות אנשים חולים שהקנאביס מציל את חייהם. אתם צריכים ללוות מעל 10000 עצורים בשנה שנכנסים לכלא על לא עוול בכפם. אתם צריכים לדווח על מארבי השוטרים, האלימות שלהם וההתעסקות בדבר פעוט תוך הזנחה פושעת של בעיות תכופות וחמורות.

אז אתם יודעים מה? התרגלנו… התרגלנו להתעלם מזה שאתם לא ממלאים את תפקידכם. אבל את השקרים שלכם לא נוכל לקבל יותר!

לא נוכל לחיות עם הכותרות המאיימות בהן אתם משתמשים על-מנת לייצר פחד וטרור ואנו קוראים לכם בזאת להפסיק לאלתר את השימוש בביטויים הזויים וחסרי בסיס כמו “סם ההיידרו”, “מעבדה לגידול סמים” וכו’.

“מעבדה לגידול סמים” – קנאביס זה עשב שגדל בתוך אדנית. בבקשה מעתה לקרוא לזה אדניות ועציצים.
“סם מסוג היידרו” – באמת שזה כבר גובל בטיפשות. היידרו היא שיטת גידול על בסיס מצע מים. לא זן, לא סוג ולא מסוכן.
“סמים” – ההגדרה ל”סם” לפי וויקיפדיה היא שהוא ממכר. אי לכך – מאחר וקנאביס איננו ממכר – הוא גם איננו “סם”! בניגוד לאלכוהול, קפה, סיגריות וכו’.

זה בסך הכל צמח!
עיתונאים יקרים, לכו להזדיין!

עיתונאים יקרים. לכו להזדיין!

רחביה ברמן התייחס בבלוג שלו כבר לעניין זה וכתב פוסט קצר שכותרתו: “סם המוות” עאלק…

אלו הדברים שכתב ברמן:

"סם המוות", עאלק

זה כבר מגיע לממדים של מגיפה. בהתחלה היה הקמפיין הדמגוגי של "הארץ" נגד העשב הטוב – אולי קמפיין זה קצת גדול על שתי כתבות (בינתיים), שניפחו את הנזקים הנפשיים שעלולים להיגרם מקנביס לממדים של "תופעה שמושתקת בזכות יחסי הציבור המשומנים והנפלאים להם זוכה הסם". הקמפיין הזה של הארץ שופד כהלכה ב"וואלה! תרבות" על ידי רונן ארבל, אגב.

אבל עכשיו יש לנו חגיגה אדירה של בערות והפחדה צהובה, מבית היוצר של משפחת מוזס היקרה. כתבה רצופה שגיאות גסות, שמנסה ליצור הילה של סכנה נוראית סביב ה"הידרו" – שאינו הידרו ותיכף נגיע לזה – ולהעלות "תמיהה" כביכול, מדוע "הסם הנורא" עדיין נחשב בעיני החוק כקנביס לכל דבר. ובכן, בואו נמנה כמה מהשטויות הכתובות בכתבה:

1. זה לא הידרו. "הידרו" אמיתי הוא קנביס (או כל צמח) שגודל באמצעות הידרופוניקה, כלומר בתמיסה וללא אדמה כלל. כפי שאפשר לראות בתמונות המצורפות לכתבה, כאן מדובר בצמחים שגודלו בעציצים. הם פשוט גודלו מתחת לקורת גג, עם תאורה והשקיה מלאכותיות.

2. מתוך הכתבה: "מפקד הימ"ר, רב פקד ירון אחראק, הגדיר את ה"הידרו" בשם "גראס המוות". לדבריו, ‘בכל סם יש חומר פעיל. אם בגראס הרגיל החומר הפעיל הוא 13 אחוזים, ב"הידרו" הוא פי חמישה ואפילו שישה’."

קודם כל, מאד אווילי לכנות חומר שטרם תועד בכל ההיסטוריה מקרה של מוות שנגרם ממנו ישירות כ"סם המוות". דבר שני, רפ"ק ירון אחראק, אתה טמבל נבער שמשלשל מפיו "נתונים" חסרי כל קשר למציאות, ומהווה דוגמא מושלמת למה הפרצוף של המשטרה שלך נראה כמו משהו שילד צייר במוצא עכוזו על קיר בית השימוש.

אין, בעולם כולו, קנביס ששיעור ה-THC (ככה קוראים לחומר הפעיל של הקנביס, אחראק) שבו מגיע ל-65-78 אחוזים. פשוט אין. קבלו בבקשה טבלה (באיחור, אבל הנה אשכרה צירפתי את הטבלה, ועימכם הסליחה), של שיעורי ה-THC במוצרי קנביס שונים, שנממדו על ידי אוניברסיטת מיסיסיפי מאז 1972. תראו שאמנם יש עלייה לאורך השנים באיכות החומר, אבל ששיעורי ה-THC האמיתיים שונים לחלוטין. בשנה הכי טובה של הסנסימיליה בכל 33 השנים המוזכרות בטבלה, הגיע שיעור ה-THC שבה ל-13.38%. מריחואנה "רגילה", כלומר חומר בינוני ומטה, מכילה בין שליש למחצית משיעור ה-THC הזה.

אפילו שמן חשיש, שזה שמן קנביס מזוקק ומהווה את הצורה החזקה והמרוכזת ביותר המוכרת לאדם, מגיע רק ל-42% THC בשנה הכי טובה – מדובר במשהו שמטפטפים ממנו במזלף של טיפות עיניים 2-3 טיפות על סיגריה רגילה כדי להתמסטל לאללה משאכטה או שתיים.

3. עוד מתוך הכתבה: "10 גרם מה"הידרו" עולים כ-500 שקלים. מי שרוצה להיות רגוע ומעדיף שתהיה לו הספקה רצופה ישלם כ-30 אלף שקלים לקילוגרם".

אין כמו סכומים מפוצצים כדי לשכנע את הקורא התמים שאכן מדובר כאן בהשתוללות אורגיאסטית שיש לעצור מדי. המחירים דווקא נכונים – מריחואנה איכותית אכן עולה 50 שקלים לגרם ואף יותר (נתקלתי כבר בהצעה לחומר של 90 ש"ח לגרם. ויתרתי). העניין הוא שאף אחד – אפילו מי שיכול להרשות לעצמו – לא קונה קילו של מריחואנה ביתית משובחת במכה אחת לצריכה עצמית. לא עושים את זה מהסיבה הפשוטה שזה, כמו כל דבר, מאבד מתוקפו. במחירים האלה כבר מדובר על דילר מנומס ואדיב שמגיע אליך עד הבית עם החומר ארוז יפה, ולכן, אלא אם כן אתה עושה מסיבה ענקית, אין שום סיבה לקנות קילו ב-30 אלף.

יש שם עוד שטויות קטנות, אבל הבנו את הראש. עכשיו כדאי שהכתב פעור הפה רענן בן צור, השוטר האוויל ושאר אבירי המלחמה במשתמשים בסמים יבינו משהו אחר: יותר חזק = פחות עשן לריאות. כמו כן, משתמשים במריחאונה איכותית נוטים דווקא ***פחות*** לאלימות, בין השאר מפני שצריך בשביל זה, נו, שכחתי…איך קוראים לזה…אה, כן: לקום.

בקיצור, העמדת הפנים הצהובה והמטופשת הזו כאילו מדובר במשהו חדש ומסוכן משתלבת בצורה מאד הגיונית עם הקו של מוסף הארץ, ומבשר על תקופת חושך חדשה ביחסים בין משתמשי הקנביס לחוק. אני אישית חושב שזה קשור לתפקוד המביך של אנשי עלה נידף, שגרמו לאנשים רציניים שאוהדים את העניין לא לרצות להתערב, מה השאיר את הבמה פנויה לריאקציונרים המאוסים. אבל אני פתוח להסברים אחרים.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר