פייגלין: “לגליזציה אפשרית וגם תקרה”

ראש מפלגת ‘זהות’, משה פייגלין, התארח בתכנית “העולם הבוקר” לכבוד מצעד הקנאביס הבינלאומי שייערך מחר בתל אביב. “קשה לומר מתי זה יקרה אבל בסופו של דבר החומה תיפול,” אמר. פרופ’ רולידר הביע התנגדותו. צפו:

משה פייגלין התארח היום (ו’) בתכנית ‘העולם הבוקר’ לקראת מצעד הקנאביס הבינלאומי שייערך מחר, מוצ”ש, בתל אביב. באירוע יינאם פייגלין לצידם של ח”כים ממפלגות אחרות כמו ינון מגל, תמר זנדברג ועוד וכן לצד אמנים מהשורה הראשונה בישראל כמו שבק ס’, אפרים שמיר, ג’ירפות ועוד.

משה פייגלין העולם הבוקר מצעד הקנאביס
פייגלין הבוקר בערוץ 2: “לגליזציה אפשרית וגם תקרה”

“יש בין רבע מיליון עד מיליון צרכנים בישראל ולשלטון די נוח שהאזרח יודע שבכל רגע ‘יש לנו עליך משהו, אז אל תפריע לנו לשלוט’,” הסביר פייגלין והדגיש כי “יש בעיה בסיסית בתפיסת החירות של השלטון.”

“לגליזציה אפשרית וגם תקרה”

פייגלין דחה את הטענה לפגיעה בבטחון המדינה והדגיש כי מדובר באינטרסים שמונעים את הלגליזציה. “כמובן שיש אינטרסים כלכליים,” אמר. “תעשיית התרופות היא השנייה בגודלה אחרי תעשיית הנשק. אם הוא ישוחרר תחת רגולציה ברורה, הוא יגרום נזק לאותן חברות. שליש מארון התרופות שלנו יהפוך להיות מיותר אם הקנאביס יהיה חוקי.”

“לגליזציה אפשרית וגם תקרה,” אמר. “קשה לומר מתי זה יקרה אבל בסופו של דבר החומה תיפול. לא בגלל איזה ח”כ אחד כזה או אחר, אבל מישהו בסופו של דבר יהיה מישהו שישבור את החומה. בקולורדו זה כבר פתוח ולא נוצרה שום בעיה – להפך – מראים שמס’ תאונות הדרכים ירד.”

גם זה בטח יעניין אותך

פייגלין הביע אמנם דאגתו בנוגע לעלייה בשימוש בקנאביס אם ייחקק חוק כזה, אך הדגיש כי אלכוהול מסוכן יותר. “יש להתאים את החוקים למשקאות משכרים ולדאוג ליצור ברקע תרבות של צריכה אחראית. זה חייב לבוא עם התפתחות של תרבות שמאפשרת להנות מהחיוב שבדבר. יש לזכור שהחומר הזה לא מסוכן יותר מסיגריות או אלכוהול ולא ייתכן שמדינה תאסור על דבר כזה.”

פרופ’ רולידר, שהשתתף בשיחה אף הוא, התערב והביע התנגדותו לעמדתו של פייגלין: “אנחנו מדינה שלא אוכפת חוקיה ואין היום בעיה לילדים להשיג אלכוהול. יש כאן סכנה שניפול על חוסר אכיפה גם בתחום הקנאביס,” אמר.

ראו עוד:
פייגלין: “כשאהיה ראש ממשלה, קנאביס יהיה חוקי”
משה פייגלין מול משה מזרחי על לגליזציה של קנאביס
איומים על פייגלין בגלל מאבקו בחברת שרא”ל

המשך קריאה
Back to top button
x
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר