פורסמו חוקי הלגליזציה החדשים באורוגוואי: גרם מריחואנה בדולר

לאחר חודשים של המתנה מפרסמת ממשלת אורוגוואי את התכנית הרשמית ללגליזציה במדינה. אזרחים יורשו לרכוש עד 10 גרם מריחואנה בשבוע במחיר של פחות מדולר אחד לגרם, עישון בציבור יהיה מותר בדומה לעישון טבק וכל בית-אב יורשה לגדל עד 6 שתילי קנאביס לשימוש עצמי.

לפני כחצי שנה אושרו באופן סופי חוקי הלגליזציה החדשים באורוגוואי. הנשיא, חוסה מוחיקה, חתם על הצעת החוק, שהוא עצמו היה מיוזמיה, ואישר בכך את החלטת הסנאט (16 מול 13) ובית המחוקקים (50 מול 46).

כבר בחודש אוקטובר 2013, ועוד בטרם אושר החוק באופן סופי, פורסמו חלק מפרטי “תכנית הלגליזציה” החדשה, ואמש, לראשונה, הוצגה התכנית במלואה באופן רשמי.

לגליזציה באורוגוואי
חוגגים לגליזציה באורוגוואי

על פי חוקי הלגליזציה החדשים באורוגוואי יוכל כל תושב לגשת לבתי המרקחת שיהיו פזורים ברחבי המדינה, ולרכוש עד 10 גרם מריחואנה בשבוע (40 ג’ בחודש) במחיר של בין 20 (0.85$) ל-22 (0.95$) פזוס לגרם.

המדינה תציע חמישה זני קנאביס קבועים שיכילו עד 15% THC ועל כל שקית מריחואנה יודבק ברקוד, כך שכל הפרטים יוזנו למסד נתונים ארצי שיאפשר לממשלה לעקוב אחר המכירות. רכישת הקנאביס תבוצע לאחר זיהוי ביומטרי בעזרת טביעת אצבע.

עוד נקבע כי כל בית-אב יוכל לגדל עד שישה צמחי קנאביס וכי עישון מריחואנה במקומות ציבוריים יהיה מותר בדומה לעישון טבק, אך יהיה אסור במקומות עבודה. נהיגה תחת השפעת קנאביס תהיה אסורה בדומה לנהיגה תחת השפעת אלכוהול.

נשיא אורוגוואי חוסה מוחיקה
חוסה מוחיקה

“אני מבין שאולי יכנו אותי ‘שמרן’, אבל אני לא רוצה להפוך את אורוגוואי ל’מכה’ של חובבי המריחואנה בעולם,” אמר חוסה מוחיקה, נשיא אורוגוואי, בראיון לסוכנויות הידיעות. “כל התמכרות היא לא טובה ואנחנו לא מעוניינים לקדם פסטיבלי עישון ולעודד את הצריכה. אנחנו פשוט רוצים לשמור על הכל במידה ולא להפוך את זה למגיפה.”

מוחיקה גם התייחס ללגליזציה בקולורדו ולתכניות הקנאביס הרפואי בשאר המדינות בארה”ב. “זו אשלייה מוחלטת מה שקורה בקולורדו, מבחינת השליטה על המכירות,” אמר. “בקולורדו יכול אדם לרכוש עד 28 גרם בחנות אחת ואז לרדת במורד הרחוב ולרכוש עד 28 גרם בחנות אחרת. אצלנו תהיה בקרה על כמויות הרכישה כך שניתן יהיה לרכוש עד 10 גרם בשבוע בכל החנויות.”

מוחיקה טען עוד כי תכניות הקנאביס הרפואי הן צבועות. “יש שם מקומות בהם מציעים טפסי מריחואנה רפואית שמגיעים חתומים מראש על ידי רופא. אתה הולך, אומר שכואב לך באוזן, ומקבל מריחואנה.”

דייגו קאנפה, המזכיר הנשיאותי של אורוגוואי, הודיע כי כבר במהלך 15 הימים הקרובים תתחיל הממשלה לקבל בקשות מחברות שתגדלנה קנאביס בצורה מסחרית. “מכירה חוקית של מריחואנה בבתי מרקחת תהיה זמינה לקראת סוף חודש נובמבר, תחילת דצמבר,” אמר.

על פי הערכות הממשל יצרכו תושבי אורוגוואי בין 18 ל-22 טון מריחואנה, ולצורך כך בכוונתם להקצות 100 דונם עבור גידול הקנאביס.

כזכור, לפני מספר שבועות פרסמו חברי וועדת הסמים של האו”ם אזהרה חמורה כנגד חוקי הלגליזציה החדשים באורוגוואי, בה טענו כי “הלגליזציה היא טעות ומנוגדת לחוק”. כעבור מספר ימים השיב הנשיא מוחיקה להודעה ואמר כי “האו”ם מאוד מיושן. אנחנו ננצח את המאבק הזה ונוביל את הדרך לשינוי.”

ראו עוד: מעצמת הקנאביס החדשה? מעבדות מחקר מכל העולם בדרכן לאורוגוואי
ראו עוד: האם ישראל תייבא קנאביס רפואי מאורוגוואי?
ראו עוד: מוחיקה: “על ארה”ב ואירופה לשנות את חוקי הסמים שלהן”

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר