פורסם מספר המתים ממריחואנה וסמים בארה”ב

עם סיום שנת 2015 מפרסם ארגון הבריאות האמריקני את מספר המתים כתוצאה משימוש בסמים בארה”ב מדי שנה. אלכוהול בשיא של 35 שנה ותרופות ומשככי כאבים שברו את שיא כל הזמנים ומוגדרים כעת כמגפה. הקנאביס שמר על המספר הקבוע גם השנה.

נתונים חדשים של המרכז לבקרת מחלות (CDC) שפורסמו על ידי ארגון הבריאות האמריקני (NIH), סוקרים את מקרי המוות כתוצאה משימוש בסמים בארה”ב מאז שנת 2001, ומדי שנה.

על פי הנתונים נראה שהקנאביס שומר כבכל שנה על מספר ההרוגים הקבוע.

לעומת זאת, תרופות המרשם ומשככי הכאב האופיואידים לצד האלכוהול, ממשיכים לככב בראש רשימת המוות – והשנה גם שוברים שיא חדש של כל הזמנים.

שיא במתים מאלכוהול ותרופות

בסך הכל מתו בשנה שעברה בארה”ב 17,465 אנשים ממנות יתר של סמים בלתי חוקיים כמו הרואין וקוקאין, כאשר מהתרופות החוקיות, כולל משככי כאבים, וליום וכד’, מתו 25,760.

מספר מנות היתר שנגרמו משימוש באופיואידים – מורפים, טרמדול, אוקסיקודון ומתדון – זינק בחדות ועלה ב-14% לעומת השנה הקודמת – מה שהוגדר על ידי ה-CDC כמגפה. “יותר אנשים מתו ממנות יתר של סמים בשנת 2014 מאשר בכל שנה בהיסטוריה,” קבע.

עלייה חדה מאוד במספר המתים מהרואין:

מקרי מוות ממנת יתר של הרואין
מקרי מוות ממנת יתר של הרואין

עלייה יחסית במקרי המוות מקוקאין:

מספר מקרי מוות ממנות יתר של קוקאין
מספר מקרי מוות ממנות יתר של קוקאין

“מגפה” של מקרי מוות ממנות יתר של אופיואידים ומשככי כאבים:

מספר מקרי מוות כתוצאה מתרופות מרשם
מספר מקרי מוות כתוצאה מתרופות מרשם

עלייה גם בתרופות מרשם:

מספר מקרי מוות כתוצאה מתרופות מרשם
מספר מקרי מוות כתוצאה מתרופות מרשם

אלכוהול, חומר שגם הוא מככב באופן קבוע בטבלאות, עומד במקום הראשון לאחר שגרם למותם של 30,700 איש. לפי הוושינגטון פוסט מדובר בשיא שאמנם נראה כבר בעבר, אך רק לפני 35 שנה.

חשוב לציין שמספר זה אינו כולל תאונות או מקרי מוות שקשורים בעקיפין לאכוהול כמו נהיגה בשכרות, אלא רק מקרי מוות כתוצאה ממנת יתר.

כידוע ‘מנת יתר’ של קנאביס שעלולה לגרום למוות הינה תיאורטית בלבד ולמעשה קל יותר למות משתיית מים, זאת מאחר והיא שוות ערך לאלפי מנות רגילות, כלומר שכדי לקבל מנת יתר מסוכנת מקנאביס יש כ- 1 ק”ג לפחות ברצף.

ראו עוד:
4 תרופות שאפשר להחליף כבר היום בקנאביס
קנאביס וסמים: מה מותר לערבב – ומה עדיף שלא
דוקו: “מרשם להתמכרות” – מיליון ישראלים מכורים לתרופות

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר