מגלגל...
x

פורסם מכרז הקנאביס הרפואי: אלו התנאים לפתיחת עסק

רפורמת הקנאביס הרפואי אושרה לפני כמה שבועות בממשלה וכעת מפרסם משרד הבריאות את התנאים המלאים לקבלת רשיון עיסוק, גידול, ייצור והפצת קנאביס רפואי בישראל. בין השאר חושף לראשונה המשרד את 5 תוי התקן הרשמיים בהם יהיה על המעוניינים לעסוק בתחום לעמוד.

לפני מספר שבועות אישרה ממשלת ישראל החלטה היסטורית שמהווה אבן דרך בהתפתחות ענף הקנאביס הרפואי בישראל. על פי ההחלטה ינותקו 8 חברות הקנאביס הקיימות מהמטופלים ולענף תצטרפנה עשרות חברות חדשות. כך מקווים במשרד תשתפר איכות המוצר ומחירו.

מיד לאחר החלטת הממשלה פרסמנו כאן את התנאים להצטרפות לענף הקנאביס הרפואי, שהיו חסרים אז הגדרות תקני ייצור נאותים חדשים ש”הומצאו” למעשה על ידי משרד הבריאות כעת. 5 תוי התקן החדשים של ענף הקנאביס הרפואי בישראל יהיו למעשה מקבילים לתקנים הגלובליים, אך עם חותמת ישראלית.

כך למשל תו תקן הייצור הנאות GMP ייקרא כעת IMC-GMP, כשה-IMC הוא “Israeli Medical Cannabis” וה-GMP נשאר “Good Manufacturing Practices”. בהתאם ישונה תקן הגידול נאות ל-IMC-GAP וכן תקנים דומים על אספקה (IMC-GSP), על אחסון והפצה (IMC-GDP) ועל שימוש נכון (IMC-GCP). בכדי לקבל רשיון עיסוק בענף הקנאביס הרפואי יהיה על המועמדים לעמוד בין השאר בהגדרות תקנים אלו.

התנאים לקבלת רשיון

ב-5 מסמכים מקיפים למדי מפרט משרד הבריאות את התנאים המלאים לקבלת אישור הצטרפות ל”מכרז הקנאביס הרפואי”.

יחד עם זאת בניגוד ל”מכרז”, הנוהל החדש שפרסם המשרד מאפשר לנציגיו לבחור ולברור בין המועמדים ואלו שיקבלו או לא יקבלו את הרשיונות. החלטת הממשלה מתירה למעשה למשרד להצהיר בכל שלב ש”אין הצדקה כלכלית” ובכך למנוע רשיון מגורם כלשהו.

IMC-GMP: כדי לעמוד בתנאים לקבלת רשיון מפעל ייצור, שיקבל את התפרחת מהמגדלים ויהפוך אותה למוצרים, יש לעמוד בסדרת תנאים קפדנית ביותר:

http://www.xn--4dbcyzi5a.com/wp-content/PDF/IMC-GMP.pdf

IMC-GAP: כדי לעמוד בתנאים לקבלת רשיון להקמת משתלה או חוות קנאביס, יש לעמוד בסדרת תנאים אחרת, הנוגעת כמובן לחקלאות:

http://www.xn--4dbcyzi5a.com/wp-content/PDF/IMC-GAP.pdf

IMC-GDP: כדי לעמוד בתנאים לקבלת רשיון הקמת בית אחסון ואריזה, שיקבל את המוצרים ממפעל הייצור, יש לעמוד בסדרת תנאים זו:

http://www.xn--4dbcyzi5a.com/wp-content/PDF/IMC-GDP.pdf

IMC-GSP: כדי לעמוד בתנאים לקבלת רשיון הפצת קנאביס, יש לעמוד בסדרת התנאים הזו:

http://www.xn--4dbcyzi5a.com/wp-content/PDF/IMC-GSP.pdf

IMC-GCP: תקן השימוש הנכון בקנאביס – והוא למעשה אותו “ספר ירוק” שפירסם משרד הבריאות זה מכבר. חוברת זו מדריכה את הרופאים מהו קנאביס, כיצד הוא פועל ומתי ואיך לספק אותו לחולים.

http://www.xn--4dbcyzi5a.com/wp-content/PDF/IMC-GCP.pdf

בקשות לעיסוק בתחום יש להעביר כמפורט ב”מפת הדרכים” בצירוף המסמכים הנדרשים לכתובת: “משרד הבריאות, היחידה לקנאביס רפואי (יק”ר) – בקשה לעיסוק בתחום” , רחוב ירמיהו 39 , ירושלים 9446724.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר