ערוץ 2 גילו את 'טלגראס' – והמשטרה מגיבה לראשונה

"זה כמו איביי של סחר בסמים," אומר נציג המשטרה בראיון לערוץ 2, בכתבה חדשה אודות 'טלגראס' – מערכת הסחר בקנאביס שהפכה בשבועות האחרונים לפופולרית במיוחד. "למשטרת ישראל יש את הכלים והאמצעים להגיע לכל אחד שתרצה," הסביר, למרות שעד כה נעצרו רק שניים מתוך 250 סוחרים פעילים. למרות שעיקר הפעילות בטלגראס היא עם קנאביס, בתכנית התמקדו בסחר בחומרים כמו MDMA, אל.אס.די, פטריות וכיוצ"ב.

https://www.youtube.com/watch?v=eVD0rsUCZhk

מערכת 'טלגראס' ממשיכה לפעול ללא כל הפרעה ולמרות שני מעצרים בודדים של סוחרים, שנגרמו מטעויות שלהם עצמם לדבריהם, שאר 250 הסוחרים ממשיכים גם עתה לפעול כרגיל.

למעשה נראה שהמשטרה חסרת אונים בהתמודדות עם הקפיצה הטכנולוגית המאפשרת לשמור על אנונימיות מוחלטת ברשת תוך שימוש באפליקציית המסרים המאובטחת 'טלגרם', אך הערב – בתגובה ראשונה עד כה – טוענים במשטרה כי הם בדרך הנכונה.

במסגרת כתבה ראשונה של ערוץ 2 על 'טלגראס', ששודרה הערב (ג') בתכנית 'חי בלילה' עם נדב בורנשטיין (בערוץ 10 פרסמו אודות הפרויקט כבר מספר פעמים ואף הזמינו קנאביס לאולפן), נערך בין השאר ראיון עם השוטר פקד גוני סער, ממחלק הנוער בתחנת תל אביב צפון, שטען כי המשטרה בשליטה מלאה.

"הקבוצה הזו היא משהו יותר ממוסד ויותר מסודר," הסביר בשיחה עם בורנשטיין השוטר סער. "זה מבוצע בתוכנת רקע שבה לכל אזור יש את הקבוצה שלו, ביקורות על סוחרים כאלה ואחרים, ממש כמו 'איביי' (eBay) של סחר בסמים."

"זה לא כל כך בטוח והאנונימיות היא לא מוחלטת," הבהיר סער. "למשטרת ישראל יש את הכלים והאמצעים להגיע לכל אחד שתרצה, גם אם הוא בטוח שהוא משתמש באפליקציה כזו או אחרת או כרטיס זה או אחר שאמור לספק לו אנונימיות."

בכתבה מוזכר גם המעקב שעושים חברי 'טלגראס' עצמם על שוטרים סמויים והאופן בו הם מפרסמים את תמונותיהם ותמונות הניידות הסמויות וכן מעדכנים את שאר החברים בעובדת נוכחות פרופילים מחשידים.

במהלך הכתבה שודר גם קטע מראיון עם פעיל הלגליזציה עמוס סילבר, יוזם הפרויקט הנמצא בחו"ל, שהראה בטחון מלא. "אמנם תפסו 2 סוחרים, אבל יש 250 סוחרים פעילים," אמר. "מספר הצרכנים בטלגראס זהים למספר השוטרים בישראל. הם לא יכולים להתמודד עם הכמויות האלה."

"למי שאומר שאנחנו על הכוונת של משטרת ישראל אז אני אומר שמשטרת ישראל על הכוונת שלנו אפשר לומר," הוסיף.

בניגוד לכתבות בערוץ 10, בחרו בערוץ 2 להתמקד דווקא בקבוצה קטנה אחת מתוך עשרות הקבוצות בטלגראס, וזוהי קבוצת הפסיכדליה והסמים בה נמכרים MDMA, LSD, פטריות הזיה, קוקאין, קטמין וכיוצ"ב.

ראו גם:
8 סוגי סוחרים שפגשתי בטלגראס

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

חדשות
שינוי גודל פונט