משה פייגלין מול משה מזרחי על לגליזציה של קנאביס

ערוץ הכנסת: ח”כ משה פייגלין מהליכוד וח”כ משה מזרחי מהעבודה בדיון על התרת השימוש בלגליזציה בישראל ● סקר שפורסם בתכנית מצא כי 47% אחוזים מהישראלים חושבים שבמידה והמריחואנה תישאר בלתי חוקית, יש להוציא מהחוק גם את הסיגריות.

אמש בתכנית “שוברים כלים” בערוץ הכנסת, בהנחיית רוני מילוא ומינה צמח, שודר דיון הנוגע ללגליזציה של מריחואנה בישראל – השתתפו בדיון ח”כ משה פייגלין מהליכוד וח”כ משה מזרחי מהעבודה.

ניצב בדימוס משה מזרחי
ח”כ משה מזרחי

משה מזרחי חזר על טענותיו השגויות של יאיר גלר, מנכ”ל הרשות למלחמה בסמים, ואמר כי 15% אחוזים מתאונות הדרכים בארה”ב נגרמו כתוצאה משימוש במריחואנה. נתון זה הוא כמובן שגוי לחלוטין שכן תוצאות הבדיקה הראו שבדמם של 15% אחוז מהנהגים נמצאו שאריות קנאביס (שנשאר עד חודש בדם) – אחוז זהה ואף נמוך מאחוז המשתמשים בקנאביס בכלל. למעשה במחקר המדובר נמצא כי ברוב מוחלט של המקרים היו מעורבים גם אלכוהול וסמים אחרים.

עם זאת, מזרחי הצהיר בבירור כי על אף התנגדותו ללגליזציה, הוא בעד הפסקת הפללת צרכני הקנאביס לשימוש עצמי ויתמוך בהצעת החוק החדשה של ח”כ תמר זנדברג. “לא צריך לרדוף אחרי משתמשים ביתיים,” אמר.

משה פייגלין
ח”כ משה פייגלין

משה פייגלין כמובן הביע תמיכתו בלגליזציה ופירט על 20,000 מעצרי המריחואנה שמתרחשים בכל שנה בישראל וכיצד במדינות בהן העבירו חוקים להפסקת הפללה ולגליזציה ירדו אחוזי תאונות הדרכים.

עוד פירט פייגלין על הקשיים שהטילה שרת הבריאות גרמן על הצעת החוק החדשה שהגיש להרחבת השימוש בקנאביס רפואי. “רוצה את התשובה? לכי אחרי הכסף…” אמר פייגלין.

במהלך הדיון פורסמו גם תוצאות סקר מכון “מדגם”, שחלקן פורסמו אמש גם בחדשות “וואלה”, אשר מצא כי 34% אחוזים מהישראלים תומכים בלגליזציה של קנאביס.

עוד נמצא כי 42% אחוזים חושבים שסיגריות מזיקות יותר ממריחואנה בעוד 11% אחוזים בלבד חושבים ההפך. 45% אחוזים מהנשאלים חושבים שסיגריות ומריחואנה מזיקים באותה מידה.

תוצאה מפתיעה שנמצאה בסקר היא ש-47% אחוזים מהנשאלים חושבים שבמידה והקנאביס יישאר אסור, יש להוציא גם את הסיגריות מחוץ לחוק.

בעד הוצאת סיגריות מהחוק
47% אחוז בעד הוצאת סיגריות מהחוק במידה והקנאביס יישאר לא חוקי

בנוגע לאחוז השימוש במריחואנה בקרב הישראלים נמצא כי 2% השתמשו הרבה פעמים, 9% אחוזים השתמשו פעם אחת, 11% השתמשו מספר פעמים ו-78% לא התנסו אף פעם.

מתוך אלו שהודו בנסיון בצריכת קנאביס (סה”כ 22% אחוז), 2% אחוזים טענו שמרגישים שהנסיון פגע בהם פגע במידה רבה. 18% אמרו במידה מועטה, 31% אמרו שכמעט ולא פגע ו-49% מהמעשנים אמרו שהנסיון עם קנאביס לא פגע בהם בכלל.

באופן כללי נראה שדיונים רבים בתקשורת בעת האחרונה מראים תמיכה בלתי מסוייגת בהפסקת הפללה ולגליזציה. אתמול התקיים דיון נוסף עם תוצאות דומות גם בתכנית הבוקר של אקי אבני (ראו כאן).

הבוקר, 8.11, דיברה גם ח”כ תמר זנדברג על תוצאות הסקר. לצפייה לחצו כאן.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר