מוקד הקנאביס של משרד הבריאות – לידי חברת “נטלי”

חשיפה: עקב עומס חריג וקשיים בטיפול בחולים יעבור בחודשים הקרובים מוקד היק”ר לניהולה של חברה פרטית בשם “נטלי”, כך החליט משרד הבריאות לאחרונה. החברה נבחרה במסגרת מכרז לאספקת שירותי הקלדה והזנה לכל יחידות המשרד. את הרישיונות ימשיכו לאשר רק נציגי המשרד.

בחודש שעבר חשפנו כי למרות הבטחות מפורשות של סגן שר הבריאות יעקב ליצמן, מוקד היחידה לקנאביס רפואי החליט להאריך שוב את זמני הטיפול בבקשות הנוגעות לקנאביס רפואי.

זמני ההמתנה לטיפול בבקשות קנאביס רפואי היו אמורים להתקצר כבר לפני יותר משנה מ-50-120 ימי עסקים, ל-15 ימי עסקים בלבד אך עקב עומסים החזירו במוקד את זמני הטיפול שוב לכ-60 ימי עסקים.

העומס החריג על היחידה, שגרם לפגיעה חמורה בחולים ומטופלים כפי שציין גם מבקר המדינה בדו”ח נציבות תלונות הציבור, הוביל את משרד הבריאות לקבל החלטה חריגה: הפרטה.

מאחר וישנם קשיים ביורוקרטיים בהוספת תקנים לפקידות נוספות, לצד חוסר יעילות כללי שפושה כמעט בכל גוף ממשלתי, החליטו במשרד להפקיד את הטיפול בידי חברת “נטלי” המספקת שירותי שירות לקוחות.

החברה נבחרה במכרז שנערך לאספקה והזנת נתונים לכל יחידות משרד הבריאות.

יחד עם זאת לא מדובר בהפרטת תחום החתימה והאישור של רישיונות, שיישאר באחריות מלאה של נציגי הממשלה – אלא רק בעבודת הביורוקרטיה.

העומס החריג על המוקד גרם לא אחת לפגיעה במטופלים, כולל אי אספקת הטיפול בזמן, עיכובים בחידושי רשיונות ועוד.

כבר היום מנוהל חלק ממוקד היק”ר על ידי חברה פרטית, אך זו מטפלת רק בפניות טלפוניות במתכונת Call Center. את הטיפול בתיקים, הזנת המידע למחשבי היחידה ותיאום העברת מסמכים בין רופאים למנהלי היק”ר, מנהלות היום צוות פקידות המשרד, שלא מצליחות לעמוד בעומס.

העברת הטיפול לחברת “נטלי” יבוצע ככל הנראה בתחילת שנת 2019.

גורמים המקורבים למשרד הבריאות אישרו את הפרטים למגזין קנאביס, אך דובר המשרד עצמו, אייל בסון, מסרב למסור תגובה רשמית.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר