עיניים אדומות: מדוע קנאביס גורם להן ומה עושים בקשר לזה

אי אפשר להימנע מזה: קנאביס גורם לעתים קרובות לעיניים אדומות. אבל מה הסיבות שבגללן זה קורה ומה בדיוק אפשר לעשות בקשר לזה?

העיניים האדומות מבהילות רבים מהמתנסים בשימוש בקנאביס, בעיקר מהחשש שהסביבה תזהה בקלות שאתה "תחת השפעה". למעשה כל מי שמסתובב עם עיניים אדומות – גם אם רק מעייפות – נתון באופן אוטומטי להנחה כי השתמש זה עתה במריחואנה. בעוד לא מדובר אמנם באסון גדול, רבים מעדיפים להימנע מהתופעה. החדשות הטובות הן שיש צעדים שניתן לנקוט כדי לנסות למנוע ולמזער את ההשפעה.

הגורמים לעיניים אדומות

הגורם העיקרי לאדמומיות בעיניים הוא ירידה בלחץ הדם. הקנבינואידים שנמצאים בתוך הקנאביס, לא משנה אם נצרך בעישון או בליעה, ידועים ככאלה המפחיתים את לחץ הדם ומרחיבים את כלי הדם – כולל כמובן את כלי הדם בעיניים. בזמן שהם מתרחבים, הם הופכים להיות גלויים על רקע לובן העיניים.

עיניים אדומות מריחואנה

זוהי למעשה הסיבה המדויקת שבגללה מריחואנה מהווה טיפול יעיל לגלאוקומה, מכיוון שכלי הדם המורחבים מפחיתים את הלחץ על העין ובכך מונעים נזקים לעצב הרשתית שנגרמים כתוצאה מגלאוקומה.

הגורם השני שמשחק תפקיד ביצירת עיניים אדומות הוא העשן. עיניהם של חלק מהאנשים מגורות כאשר הן נחשפות לעשן ואם הם נמצאים באזור עישון לא מאוורר, עיניהם הופכות באופן בלתי נמנע לאדומות ומגורות מעט.

הגורם השלישי הוא לחות. כפי שאתם בוודאי יכולים לדמיין, כאשר אתם מיובשים, העיניים שלכם מתייבשות. זה בתורו גורם לגירוי, מה שגורם לעיניים שלכם להיות אדומות. מים משמשים את הגוף כדי לפלוט דברים כמו THC ממחזור הדם, כך שלמרות שקנאביס לא מייבש אותך באופן פעיל, זה בהחלט יכול להיות תוצר לוואי של השימוש בו.

כמובן שגם הגנטיקה האישית של הצרכן ורגישותו לנושא תשפיע על העיניים האדומות. צריכה קבועה של קנאביס גם כן עשויה להפחית את השפעת העיניים האדומות וכך גם אופי וסוג זן הקנאביס בו משתמשים.

כיצד לטפל בעיניים אדמומיות?

שתו מים – מכיוון שהתייבשות יכולה לגרום לעיניים שלכם להיות מגורות ויבשות, מאוד חשוב לשתות הרבה מים. לא רק שזה יעזור לעיניים שלכם, זה גם יעזור לנטרל השפעות כמו יובש בפה ומאנצ'יז. באופן אידיאלי, אתם תרצו לשתות 5 כוסות מים נוספות כדי למזער את הבעיה.

השתמשו בטיפות עיניים – טיפות עיניים הן הדרך המהירה להבטיח שהעיניים שלכם יהיו משומנות וחופשיות מגירויים. הן יכולות לפעול כמחסום טבעי נגד עשן ולמזער את השפעת העיניים המלאות בדם. אבל אל תגזימו עם זה (לא יותר מ-3 טיפות לכל עין), מכיוון שעודף טיפות עיניים יכול להגביר את חומרת האדמומיות. עוד חשוב לשים לב כי ישנם בדרך כלל שני סוגים של טיפות עיניים – האחד להקלה על גירויים והשני להלבנה. מומלץ להשתמש בטיפות העיניים המלבינות.

הרכיבו משקפי שמש – במקרה הגרוע ביותר, הרכיבו משקפי השמש. אך שימו לב שאתם עשויים להיראות קצת מוזר אם תשבו בסלון שלכם עם משקפי שמש. אבל אם אתם נמצאים בחוץ במהלך היום, זו דרך מהירה וקלה לחפות על העיניים שלכם.

למרבה הצער אין דרך בטוחה למניעת עיניים אדומות כשזה מגיע למריחואנה, מכיוון שהגורמים הם רבים ומגוונים. כל מה שאתם יכולים לעשות זה להשתמש באמצעים העומדים לרשותכם, ולקוות לטוב. אז שתו הרבה מים, ושמרו בקבוק טיפות עיניים בכיס שלכם!

ראו עוד:
כמה זמן נשאר THC בדם?
מחקר: קנאביס עשוי למנוע אובדן ראייה ועיוורון

חדשות
Back to top button