טוען...

“עוקף מימין” – שיחה אישית עם משה פייגלין על קנאביס וחירות האדם

משה פייגלין בשיחה אישית עם צוות מגזין “קנאביס” – על הפרסום המקיף שקיבל בעקבות פרשת ד”ר ג’וני גרינפלד והתבטאויותיו בענייני קנאביס ולגליזציה, על אביו ז”ל שהחזיק ברשיון קנאביס רפואי, על זכויות אדם, הפסקת הפללה, יחסי אזרח ומדינה ועוד. צפו בשיחה.

משה פייגלין לא יכול היה לבקש פרסום ציבורי יעיל כל כך שנוגע בואכלוסיות מכל קצוות הקשת הפוליטית. צרכני הקנאביס בכלל ומטופלי הקנאביס הרפואי בפרט אינם מובחנים בימין ושמאל פוליטי ונציגים מהם נוכל למצוא בכל חוגי החברה – נשים וגברים, חילוניים ודתיים, ערבים ויהודים, עשירים ועניים, שמאלנים וימנים… “פוליטיקאים משלמים הון עתק ליחצ”נים למיניהם שיעלו אותם לכותרות בצורה כזאת. אני רק באתי ואמרתי את דעתי הכנה בנוגע לנושא מהותי שמהווה פגיעה חמורה בחופש הפרט ובזכות של אדם לעשות ככל העולה על רוחו כל עוד לא פגע באחר,” סיפר פייגלין. “אין הבדל בין ערבים, יהודים או כל דבר אחר, חופש הפרט הוא זכות שהמדינה לא יכולה לקחת ככה סתם.”

ראיון עם משה פייגלין

“אם אלוקים ברא את הקנאביס, אנו כנראה אמורים להשתמש בו”

פגשנו את משה פייגלין בבוקר יום שישי, עם סיום הראיון איתו בתכנית הבוקר של אברי גלעד באולפני “רשת”. ראיון זה סיכם שבוע עמוס במיוחד בשביל הח”כ לשעבר שמוכן כבר היום להיכנס לתפקיד שר הבריאות אם יינתן לו ומי שמקווה יום אחד להיות גם ראש ממשלה בישראל – בעקבות הצהרותיו המפתיעות בעניין זה, קיבל במה תקשורתית נרחבת במהלך השבוע כולו. “לא ציפיתי לכזו התעניינות מצד הציבור, זה דבר שתמיד תמכתי בו,” אמר לנו פייגלין.

לפני חודש פרסמנו כאן במגזין מאמר שכותרתו “קנאביס רפואי בישראל – בלאגן אחד גדול“, וכבר לאחר שבועות ספורים נוכחנו לגלות שוב עד כמה עמוק הולכות הבעיות בתחום רגיש זה. הכל התחיל מפרשת ד”ר ג’וני גרינפלד ומטופלי הקנאביס הרפואי במרפאת הכאב בב”יח אסף הרופא, אשר להם – ע”פ משרד הבריאות – נתן ד”ר גרינפלד רשיון מבלי שהיה מוסמך לכך.

בעקבות כך נסגרה מרפאת הכאב של ד”ר גרינפלד וכ-500 מטופלים בקנאביס רפואי איבדו את האדם היחיד המורשה לחדש את רשיונם. “קיבלו מטופלים ללא היתר ביה”ח, המרפאה יצאה מכלל שליטה,” אמר דובר בי”ח אסף הרופא ל-YNET. “חשד: רופא חילק המלצות למריחואנה – ללא סמכות” צעקה הכותרת ב-MAKO.

בעקבות התפוצצות הפרשה והחיצים שהופנו כלפי ד”ר ג’וני גרינפלד, החליט פייגלין לפרסם מאמר בבלוג שלו ב-NRG ובו סיפר כיצד עזר ד”ר גרינפלד לאביו ז”ל שהיה חולה בסרטן ונעזר במריחואנה רפואית שהקלה על סבלו. “הטור הזה הוא ניצול אישי של הבמה הציבורית. שימוש ציני למטרות אישיות. אבל לא אכפת לי. כי כששמעתי השבוע את הטענות נגד ג’וני (ד”ר ג’וני גרינפילד), ידעתי מיד על מי אני הולך לכתוב ביום ראשון.” כתב פייגלין.

כבר למחרת הוזמן פייגלין להתארח בתכניתם של ירון לונדון ומוטי קירשנבאום בערוץ 10. במהלך השבוע אף פירסם טור נוסף ב-YNET ובו הרחיב על עניין הקנאביס, הלגליזציה, האינטרסים של חברות התרופות ועוד. למחרת התארח גם בתכנית הבוקר של אברי גלעד אשר מיד לאחריה נפגשנו יחד לשיחה אישית.

“אעשה כל שביכולתי למען לגליזציה של קנאביס וקידום הנושא הרפואי”

לפני הפגישה עם משה פייגלין, התמונה בראשנו היתה של אדם כוחני וקיצוני שפועל מתוך מניעים שליליים, אך מאחר ואנו מכירים ויודעים עד כמה התקשורת משמשת ככלי בידי השלטונות ליצירת מצגי-שווא, כמו בתעמולה רבת השנים נגד הקנאביס, כך גם בהתייחסותה לאנשים אשר פועלים מחוץ ל”מיינסטרים”, הגענו בראש פתוח בכדי לשמוע על הסיפור של אביו ז”ל שהיה חולה בסרטן ומטופל בקנאביס רפואי, על דעתו בנוגע להפללת צרכני הקנאביס בישראל, על התערבות המדינה בחופש הפרט, על אינטרסים של תאגידי ענק וחברות התרופות ועוד.

“אעשה כל שביכולתי למען לגליזציה של קנאביס וקידום הנושא הרפואי,” אמר לנו פייגלין והוסיף: “אגיע ואדבר על הנושא גם באירוע הלגליזציה ב-2.10.”

צפו בראיון המלא:

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר