סקר: 37% מהסטודנטים בעד לגליזציה

סקר שנערך על ידי התאחדות הסטודנטים מצא כי רק 46% מהסטודנטים בישראל תומכים בהפסקת האיסור על השימוש בקנאביס. 89% תומכים בקנאביס במרשם רופא. 37% תומכים בלגליזציה מלאה של מכירה וקניית מריחואנה וחשיש למבוגרים ו-7% נוספים בדה-קרימינליזציה בלבד. רוב התמיכה מתחומי הלימוד ההומניים.

סקר חדש שנערך על ידי מכון הסקרים “מאגר מוחות” מטעם התאחדות הסטודנטים בישראל בקרב 12,228 סטודנטים, מצא כי 89% מהם מתנגדים לאיסור שימוש מוחלט וגורף בקנאביס.

על פי ממצאי הסקר נמצא כי קרוב למחצית מהסטודנטים (46%) תומכים בהסדרת המעמד החוקי של הקנאביס – לא רק לשימוש רפואי. מתוכם, 37% מבקשים להסיר את האיסור בחוק ולאפשר קנייה ומכירה של מריחואנה וחשיש תחת פיקוח ממשלתי וכ-7% דורשים אי הפללה של המשתמשים תוך איסור סחר ושימוש. רק 2% מבקשים להסיר כל מגבלה חוקית הן על ההפצה והשימוש בקנאביס והן על הסחר בו. לעומתם, יש המבקשים לאסור את השימוש בקנאביס (12%) או להגבילו לחולים בלבד (39%).

“אנו עורכים את הסקר כדי לתת קול לעמדותיהם של סטודנטים, המהוות במקרים רבים בשורה של שינוי”, נמסר על פי הדיווח מהתאחדות הסטודנטים הארצית.

תוצאות הסקר:

סקר סטודנטים לגליזציה

אחד הנתונים המעניינים שנמצא בסקר הוא ההבדלים הגדולים ביחס לעמדה כלפי צמח הקנאביס לפי תחום הלימודים של הסטודנטים. מבין הסטודנטים המתנגדים לאיסור מוחלט וגורף של השימוש בצמח הקנאביס, 96% הם סטודנטים לחקלאות, 94% הם סטודנטים למדעי החיים והטבע, 91% סטודנטים לרפואה, 90% סטודנטים למדעי הרוח ולמדעי החברה ו-89% סטודנטים לאמנויות.

מבין הסטודנטים שהיו מעוניינים להסיר את האיסור בחוק ולאפשר קנייה ומכירה של הסם בהתאם לפיקוח ממשלתית, לא רק לשימוש רפואי, תוך מתן הגבלות של מיסוי, הגבלת גיל, הגבלת נקודות מכירה והגבלת שעות מכירה, נמצאים במקום הראשון סטודנטים לאמנויות, ש-48% מהם תומכים בהסדרת השימוש. אחריהם 45% מהסטודנטים למדעים מדוייקים, 44% מהסטודנטים לחינוך גופני וספורט, 41% מהסטודנטים למדעי החיים והטבעי ו-40% מהסטודנטים לחקלאות.

מבין הסטודנטים שמעוניינים לאפשר שימוש מוגבל לחולים בלבד עם מרשם רופא, יש רוב משמעותי בקרב סטודנטים למקצועות הבריאות (43%), אחריהם סטודנטים לחינוך וסטודנטים לביוטכנולוגיה (36%), סטודנטים לחקלאות (35%), וסטודנטים לרפואה (34%).

נתוני סקר זה הינם מפתיעים למדי שכן בסקר אחר שנערך לפני כ-3 חודשים בקרב האוכלוסיה הכללית, נמצא כי לראשונה בהיסטוריה תומכים מרבית הישראלים (52%) באי-הפללת צרכני הקנאביס (ראו כאן). הסטודנטים ידועים כאוכלוסיה ליברלית יחסית, אך הנתונים מראים אחרת.

ראו עוד:
סטודנטים בישראל מממנים את הלימודים באמצעות גידול קנאביס
סטודנט בטכניון נעצר באשמת גידול מריחואנה

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר