סקר מינה צמח: עלה ירוק עם 3 מנדטים

כל קול קובע: סקר חדש של מינה צמח מראה כי עלה ירוק ממשיכה להתקדם בצעדי ענק ורחוקה כעת כ-30,000 קולות בלבד מאחוז החסימה. על פי הסקר החדש נראה כי המפלגה מגיעה ל-2.34% מהקולות – פחות מאחוז בודד מרף החסימה העומד על 3.25%.

מכוני הסקרים הגדולים נוהגים להתעלם ממפלגת ‘עלה ירוק’ ולא להציג אותה כאפשרות בחירה לנסקרים. בעקבות התנהלות זו פנו בחודש שעבר עורכי הדין של המפלגה במכתב תלונה ובעקבותיו נראה כי המכונים החלו לדגום את המפלגה בסקריהם.

רק אתמול בצהריים (ד’) פרסמנו כאן במגזין כי בניגוד לאותם סקרי ערוצי החדשות הגדולים, סקרים הנערכים ברחוב, ברשת ובמוסדות לימוד מראים כי עלה ירוק עוברת את אחוז החסימה ונכנסת לכנסת בגדול.

שעה קלה לאחר פרסום הכתבה במגזין, פרסם אתר Ynet נתונים מסקר של מכון ‘מדגם’, שמינה צמח מבכיריו, שמצא כי עלה ירוק מגיעה לתמיכה של 2% מסך כל הנסקרים, שהם 2.34% מהמצביעים ומגרדת את אחוז החסימה.

סקר מינה צמח - עלה ירוק
סקר מינה צמח: עלה ירוק מגרדת את אחוז החסימה (לחצו להגדלה)

נתון זה, שהינו גבוה בלמעלה מפי 2 מכל מערכות הבחירות הקודמות בהן השתתפה המפלגה, מראה כי נוצר סחף של ממש בציבוריות הישראלית ורבים מתכוונים להצביע השנה למפלגה שעד היום לא עברה את אחוז החסימה.

למעשה, בשקלול הנתונים אל מול מערכות בחירות קודמות, ניתן לומר שעל פי הסקר שפרסמה אמש מינה צמח, חסרים לעלה ירוק 30,000 קולות בלבד (!) בכדי לעבור את אחוז החסימה במדגם ולהופיע גם במהדורות החדשות המרכזיות המציגות רק את המפלגות העוברות.

מנכ”ל המפלגה, עו”ד דקל-דוד עוזר, מסר הבוקר לכתב המגזין כי ישנה מגמה שהולכת ונבנית לתמיכה בעלה ירוק. “אנחנו נפעל בכל הכח על מנת שבערוץ 2, שמציג את הסקרים של מינה צמח, יראו את מגמת העלייה בתמיכה במפלגה. אנחנו מאמינים שבעוד שלושה שבועות המגמה כבר תייצב את עלה ירוק כמפלגה לגיטימית מעל אחוז החסימה.”

“אם מסתכלים על החברים והחברות ברשימה, ומסתכלים על המצע והרוח החיובית של הקמפיין, קשה לראות מישהו שלא ירצה את הקבוצה הזאת בכנסת,” הוסיף.

ראו עוד:
עלה ירוק מוכרת מטבעות קנאביס
10 סיבות טובות להצביע עלה ירוק
עלה ירוק: “עד הבחירות הבאות – הקנאביס יהיה חוקי”

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר