טוען...

סקר חברת החדשות: עלה ירוק מתקרבת לאחוז החסימה

סקר מכון 'מדגם' שנערך עבור חברת החדשות מצא כי עלה ירוק קרובה מתמיד לכניסה היסטורית לכנסת, עם 1.9% מקולות הבוחרים - נתון גבוה פי 2 כמעט מתוצאות בחירות 2015 אך נמוך במעט מתוצאות סקר שנערך לפני מספר שבועות ומצא 2.9% - ממש על גבול אחוז החסימה. מפלגתו של בוגי יעלון עם 3.1% ומפלגתו של משה פייגלין עם 1.1%.

סקר מכון ‘מדגם’ של מנו גבע ומינה צמח שנערך עבור ‘חברת החדשות’ (חדשות 2) ופורסם בחלקו אמש (ד’) במהדורת החדשות המרכזית, מציב את מפלגת ‘עלה ירוק’ קרובה מתמיד לאחוז החסימה ולכניסה היסטורית לכנסת ישראל.

בסקר, שנערך אתמול לאחר התפטרותו של שר הביטחון אביגדור ליברמן, נמצא כי עלה ירוק השיגה 1.9% מקולות הבוחרים – עלייה משמעותית של כמעט פי 2 לעומת תוצאות האמת בבחירות 2015, אז קיבלה המפלגה 1.1% מהקולות.

תוצאות סקר מכון מדגם חברת החדשות עלה ירוק
עלה ירוק עם 1.9% מקולות הבוחרים – סקר ‘חברת החדשות’ שנערך ופורסם אמש, 14.11.2018 (לחצו להגדלה)

מאחר והמפלגה לא עברה בסקר את אחוז החסימה, היא לא הוצגה בשידור בערוצים 12 ו-13, אך הנתונים הגולמיים הנ”ל שהגיעו לידינו מראים כי בהחלט יש על מה לדווח.

במקביל אנו מפרסמים כעת לראשונה את תוצאות סקר עומק מקיף שנערך בסוף חודש יולי 2018 על ידי ‘מכון בכר לאסטרטגיה’ ולפיו ‘עלה ירוק’ נמצאת ממש על גבול כניסה היסטורית לכנסת.

בסקר זה זכתה המפלגה לנתון מרשים של 2.9% מקולות הבוחרים, שלוש עשיריות האחוז מגבול החסימה העומד כיום על 3.25%.

תוצאות סקר מכון בכר עלה ירוק
עלה ירוק עם 2.9% מקולות הבוחרים – סקר ‘מכון בכר’ שנערך בקיץ 2018 ומפורסם כאן לראשונה.

המצב הבטחוני בדרום הארץ בימים אלה פוגע כמובן באחוזי ההצבעה עבור ‘עלה ירוק’, כך שתוצאות הסקר החדש של חברת החדשות מליל אמש עשויות אף להוות ירידה זמנית ולא עלייה – כלומר ייתכן שבימים של שקט תזכה המפלגה לנתונים דומים לאלו שנמצאו בסקר מכון בכר.

כך או כך נראה שמדובר במגמת השתפרות ברורה בסיכויי המפלגה, המתמודדת מאז שנת 1999, עם פוטנציאל טוב מתמיד להיכנס בפעם הראשונה לכנסת בבחירות 2019.

יש לציין כי המפלגה טרם פרסמה רשימת מועמדים וטרם אפילו הכריזה על התמודדותה באופן רשמי, כך שבהחלט סביר שהצגת רשימה איכותית תביא אותה קרוב עוד יותר ואף מעבר לאחוז החסימה בסקרים.

מלבד עלה ירוק נמצא כי המפלגות האחרות שנסקרו מתחת לאחוז החסימה הן מפלגה בראשות בוגי יעלון עם 3.1% ומפלגת ‘זהות’ בראשות משה פייגלין עם 1.1%.

מבחינת המפלגות הגדולות ‘הליכוד’ נחלש במעט לאור המצב הבטחוני והתפטרותו של ליברמן עם 29 מנדטים, ואחריו ‘יש עתיד’ עם 18 מנדטים ולאחר מכן ‘הבית היהודי’ ו’המחנה הציוני’ עם 11 מנדטים בלבד.

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר