סנג’י גופטה: “אני מהמר על קנאביס – והולך על כל הקופה”

במאמר חדש מפרט ד”ר סנג’י גופטה על הממצאים שגילה מאז פירסם את מאמרו הקודם ומזמין את הקוראים לצפות בסרט ההמשך שישודר בשבוע הבא. “לא רק שאני ‘מגבה’ את המריחואנה, אני הולך על כל הקופה – אני משוכנע היום יותר מתמיד ביעילותו של הקנאביס לטיפול במחלות שונות,” הוא אומר.

לפני 8 חודשים פירסם ד”ר סנג’י גופטה, כתב הבריאות הראשי של CNN, את מאמרו יוצא הדופן בו התנצל על שנים בהן התנגד לשימוש בקנאביס רפואי. “טעיתי כשאמרתי שקנאביס הוא מסוכן,” כתב אז. “אני חושב שזהו חוסר אחריות מצידה של הקהילה הרפואית לא להתייחס אל הקנאביס כאלטרנטיבה טיפולית ראויה. רבים מתים עקב שימוש בתרופות קונבנציונאליות אבל לא מצאתי אפילו עדות אחת לכך שמישהו אי פעם בהיסטוריה מת ממנת יתר של שימוש במריחואנה.”

המאמר, אשר פורסם לקראת צאת סרטו הדוקומנטרי של גופטה (“גראס” – לצפייה לחצו כאן), עשה כותרות בכל רחבי העולם ומיליוני קוראים וצופים נחשפו ליתרונות הטיפול בקנאביס ובעיקר אל סיפורה של הילדה שארלוט פיגי, הסובלת מאפילפסיה ומטופלת בקנאביס רפואי.

כעת, לקראת צאת סרטו השני – “גראס 2 – שגעון הקנאביס” – פירסם גופטה מאמר נוסף באתר CNN ובו הוא מסביר מדוע החליט להמשיך ולפעול לקידום הטיפול בקנאביס רפואי.

צפו:

“עברו 8 חודשים מאז המאמר האחרון בו התנצלתי על שנים בהן הולכתי שולל את הצופים ומרגיש רע עם עצמי על כך שאנשים נאלצו לסבול זמן רב כל כך,” הוא כותב. “למדתי שבשביל מחקר מדעי יעיל יש לבוא עם נכונות לשחרר את התפיסות והקבעונות ולהגיד ‘סליחה’ גם אם זה לא ממש נוח.”

מיד לאחר שידור הסרט הראשון יצא גופטה לסיבוב נוסף במדינות בכל רחבי העולם במטרה לחקור את השאלות הרבות הנוגעות למריחואנה. “במהלך השנים האחרונות מצליח המדע להוכיח לא רק מה המריחואנה יכולה לעשות עבור הגוף, אלא גם מספק תובנות חדשות על האופן בו היא משפיעה על המוח,” הוא אומר. “במסע שלי אני בוחן את אותן תובנות מדעיות כמו גם את החוקים הדרקוניים והפוליטיקה אשר מונעת מחולים לקבל מזור לכאבם.”

סנג'י גופטה
ד”ר סנג’י גופטה – “שגעון הקנאביס”

“ראיתי כיצד הקנאביס עוזר לחולים רבים ואני משוכנע היום יותר מתמיד שזהו חוסר אחריות משווע לא לספק את הטיפול הטוב ביותר בעבורם, טיפול שבמקרים רבים כולל בתוכו מריחואנה,” אמר. “אני לא רק ‘מגבה’ את המריחואנה, אני שם עליה ‘את כל הקופה’.”

מריחואנה נחשבת בארה”ב, כמו גם בישראל, כ’סם מסוכן מדרגה ראשונה’ ו’ללא תועלת רפואית’. “אף אחת מהגדרות אלו אינה נכונה,” אומר גופטה. “אפילו המבקרים הגדולים ביותר של הקנאביס כבר מבינים ומסכימים שלא מדובר בסם מסוכן.”

“מאוד השתדלתי לא להשוות את הקנאביס מול אלכוהול למשל,” הוא אומר, “או להזכיר לכם שקוקאין ומתאמפטמינים רשומים כסמים מדרגה שנייה וניתנים לחולים באופן חופשי בהרבה מאשר מריחואנה, או לספר לכם שבממוצע בכל 19 דקות מת בארה”ב מישהו עקב שימוש בתרופות מרשם חוקיות בעוד שמקנאביס איש מעולם לא מת.”

גופטה מספר עוד במאמרו על דבריו האחרונים של נשיא ארה”ב ברק אובמה אשר טען שמריחואנה מסוכנת פחות מאלכוהול ומזמין את הקוראים לצפות בסרט החדש – “גראס 2: שגעון הקנאביס” – אשר ישודר לראשונה ביום ג’ הבא (11.3) ב-CNN.

“בסרט החדש אני מציג בין השאר את ‘תופעת ההגירה’ לקולורדו במסגרתה עשרות משפחות עוזבות את בתיהן ועוברות לקולורדו כדי לקבל טיפול בקנאביס,” סיכם. “תוכלו גם לצפות בכל אותן התפתחויות פוליטיות ומדעיות עליהן כתבתי. אני מקווה שהסרט יצליח להעביר השתקפות מדוייקת של הדברים.”

ראו גם: “גופטה קוש” – זן קנאביס חדש על שמו של ד”ר סנג’י גופטה

המשך קריאה
Back to top button
x
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר