סופית: מאפריל 2019 קנאביס רפואי רק בבתי מרקחת

פרסום ראשון: רפורמת הקנאביס הרפואי תיכנס לתוקף ב-1 באפריל 2019 ובמסגרתה יימכר הקנאביס אך ורק בבתי מרקחת. בפגישה שנערכה הבוקר פירסם משרד הבריאות כי 100 בתי מרקחת יפעלו בשלב ראשון, מטופלי קנאביס קשישים יזכו להקלה בהליך קבלת הרישיון, חוות שלא עומדות בתקן ייסגרו וכמאה רופאים חדשים יוסמכו לנפק רישיונות בעצמם.

בפגישה שנערכה הבוקר במשרד הבריאות פורסם כי רפורמת הקנאביס הרפואי תיכנס לתוקפה ב-1 באפריל 2019.

עם כניסת הרפורמה לתוקף יוכלו מטופלי הקנאביס הרפואי לרכוש את אספקת הקנאביס שלהם אך ורק בבתי מרקחת, כאשר נכון להיום במסגרת הפיילוט יש רק כמה בודדים פעילים. על פי תכניות משרד הבריאות יגיע המספר ל-100 בתי מרקחת בפריסה ארצית.

מטופלים שתוקף רישיון הקנאביס שלהם נקבע לאחר אפריל 2019 יוכלו להמשיך לקבל את הקנאביס שלהם במתכונת הנוכחית – ישירות מהחברות שמחזיקות בתקן IMC-GAP, אך לאחר תום תוקף הרישיון יועברו גם הם לבתי המרקחת באופן סופי.

יש לציין כי המעבר לניפוק הקנאביס הרפואי בבתי מרקחת צפוי להעלות את מחירי הקנאביס למטופלים בעשרות אחוזים. ברקע ישנם החששות לפסילת עשרות סוגי זנים וקיצוץ במינונים הניתנים לחולים קשים שיוגבלו למקסימום של 60 גרם קנאביס בחודש.

בדיון שנערך הבוקר (ה’) הודיע משרד הבריאות כי עם תחילת פעילות בתי המרקחת יוספו גם התוויות חדשות לרשימת המחלות המזכות ברישיון קנאביס רפואי, כולל הקלה משמעותית צפויה לבני ובנות 75 ומעלה שיוכלו לקבל את הרישיון בהליך פשוט יותר.

בחודש הבא (דצמבר 2018) צפוי להיפתח קורס קנאביס רפואי נוסף לרופאים, במסגרתו יוסמכו להנפקת רישיונות בעצמם עוד 150 רופאים, בנוסף ל-80 שכבר הוסמכו. כל זאת בשונה מהנוהל הנוכחי במסגרתו רופאים רק ממליצים על רישיון ומשרד הבריאות הוא שמאשר.

כפי שנחשף הבוקר במגזין קנאביס חוות קנאביס רפואי שאינן מחזיקות בתקן IMC-GAP לא תוכלנה להמשיך לפעול לאחר 31.3.19. נכון להיום מתוך 8 החוות הפעילות רק 4 מחזיקות בתקן זה. כמו כן מפעלים שלא יחזיקו בתקן IMC-GMP לא יוכלו להמשיך בייצור.

חברות הקנאביס הרפואי תוכלנה לרשום את זני הקנאביס שלהן בפנקס המטפחים של משרד החקלאות יחד עם ריצוף גנטי של הזנים, כך שיחזיקו בבעלות רשמית עליהם.

עוד נקבע כי תהליך קבלת וחידוש רשיונות קנאביס רפואי יהיה פשוט יותר עבור המטופלים, שיוכלו להתבצע דרך מערכת אינטרנטית ללא צורך להגיע לרופא לשם כך – בעיקר עבור חולים מרותקים למיטתם. לקראת תום תוקף הרישיון יתקבל מסרון מטעם משרד הבריאות שיוביל לקישור לחידוש הרישיון לאחר העברת המסמכים באופן מקוון. האספקה תמתין למטופלים בבתי המרקחת או במשלוח.

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר