סוכן DEA השתמש בתמונות של חשודה לניהול פרופיל פייסבוק מזוייף

סערה בארה"ב: סוכן DEA השתמש בתמונות שמצא בטלפון הסלולרי של אשה שנעצרה בחשד לסחר בסמים, בכדי לנהל פרופיל פייסבוק בשמה בנסיון לטמון פח לסוחרי סמים אחרים. משרד המשפטים האמריקני טוען בבית המשפט כי זכותם של סוכנים פדרליים לעשות זאת.

בשנת 2010 נעצרה סנדרה ארקט בחשד להשתייכות לקרטל סמים ולקשירת קשר לסחר בקוקאין. השופט, שראה לנגד עיניו אם חד הורית לילד קטן, החליט לקבוע עונש מאסר על תנאי בלבד.

כעבור מספר חודשים החלה ארקט לקבל תגובות מחברים על תמונות חריגות שהעלתה לכאורה לדף הפייסבוק שלה. ארקט, שמעולם לא נרשמה לרשת החברתית, בדקה מיד במה מדובר וגילתה להפתעתה תמונות אישיות שלה בתנוחות מיניות ובביגוד מינימלי – כולן תמונות שהכירה וצולמו בטלפון הסלולרי שלה.

סנדרה פרינס פרופיל פייסבוק מזוייף
סנדרה פרינס פרופיל פייסבוק מזוייף

כעת, בעקבות חשיפה באתר Buzzfeed, מסתבר כי בזמן שארקט היתה בבית המשפט, הסוכן הפדרלי טימותי סיניגן פתח פרופיל פייסבוק מזוייף בשמה, העלה תמונות שהעתיק מהטלפון הסלולרי שהוחרם ממנה בעת המעצר וניהל לפחות שיחה אחת עם חשוד המבוקש על ידי המשטרה – וכל זאת ללא ידיעתה.

סנדרה פרינס פרופיל פייסבוק מזוייף

בעקבות תביעה שהגישה ארקט כנגד הסוכן, הודה משרד המשפטים האמריקני בבית המשפט כי סיניגן הוא אכן זה שפתח את החשבון על שמה של ארקט, פירסם את התמונות שהעתיק מהטלפון הסלולרי שלה – כולל תמונות של ילדיה ותמונות של בחזייה ובבגד ים, התחזה אליה בנסיון לתפוס סוחרי סמים מסביבתה, הציע חברות לחשודים אחרים וקיבל הצעות חברות – כל זאת, טען המשרד, "למטרות אכיפה לגיטימיות".

להפתעתם של התובעים, עורכי הדין של משרד המשפטים האמריקני לא רק שלא גינו את המעשים, אלא אף צידדו במעשיו של הסוכן, טענו כי מדובר במדיניות מקובלת וקבעו כי היתה לו הזכות המלאה להשתמש בתמונות שנלקחו ממכשיר הטלפון של העצירה לצורך המשך החקירה.

סנדרה פרינס פרופיל פייסבוק מזוייף

עד הבוקר, עם פרסום הידיעה ו-4 שנים לאחר האירוע, הפרופיל עדיין היה פעיל ומתפקד. רק במהלך השעות האחרונות הוסר הפרופיל.

גורמי תקשורת שפנו למשרד המשפטים לקבלת תגובה הופנו אל ה-DEA, שסירב להגיב לשאלות. עורכי דינה של ארקט אסרו עליה להתראיין.

ראו עוד:
קנה חשיש בפייסבוק, קיבל שוקולד פרה
ב-DEA מודים: "אנחנו מפחדים מלגליזציה"
דו"ח הסמים השנתי של ה-DEA מוכיח: המלחמה בסמים לא עובדת


ערוץ קנדוק ערוץ פיס נטורלס
ערוץ פיס נטורלס
ערוץ קנדוק

חדשות
Back to top button
שינוי גודל פונט