סגן ראש ממשלת בריטניה: “המלחמה בסמים נכשלה”

ניק קלג, סגן ראש ממשלת בריטניה, מודה בכשלון המלחמה בסמים ומאשים את השמרנים כי אינם מסוגלים למצוא דרכים אלטרנטיביות להתמודדות עם הבעיה.

ניק קלג, מנהיג המפלגה הליברל-דמוקרטית בבריטניה וסגן ראש הממשלה, חושב שהמלחמה בסמים נכשלה וכי יש למצוא דרכים אחרות להתמודדות עם תופעת השימוש בסמים במדינה.

ניק קלג - סגן ראש ממשלת בריטניה
ניק קלג – סגן ראש ממשלת בריטניה

“אני לא חושב שאנחנו מנצחים במלחמה בסמים,” אמר קלג לערוץ BBC הבריטי. “אני מאוכזב מכך שחבריי השמרנים לקואליציה אינם מוכנים לבחון את הנושא בפתיחות ולפעול לשינוי מדיניות הסמים.”

ראו גם: 75% מהפרלמנט הבריטי חושבים שהמלחמה בסמים נכשלה

“אמנם להפוך בן רגע את הכל לחוקי זה וודאי לא הפתרון היעיל ביותר,” הוסיף. “אבל המלחמה הזאת היא כמו לדפוק את הראש בקיר.”

“נציגים בכירים של המשטרה כבר הצהירו שהמלחמה בסמים היא כשלון ושעלינו לטפל בבעיית ההתמכרות לסמים כבעיה בריאותית ולא בעיה פלילית,” סיכם.

ראו: בכיר במשטרת אנגליה: “הפסיקו המלחמה בסמים!”

הערה זו של קלג באה בעקבות מינויו של חברו למפלגה, נורמן בייקר, לתפקיד שר הפנים. בייקר הבטיח שינקוט בגישה “ליברלית יותר” ואמר שיפעל ליישום מדיניות “מבוססת עובדות” בכל הנוגע לתופעת השימוש בסמים.

גם מנהיג מפלגת ה’לייבור’ בבריטניה, אד מיליבנד, התייחס לאחרונה לנושא כשאמר שהתשובה לבעיות הסמים טמונה בחינוך ומניעה. “אנו יודעים שסמים עלולים לגרום לנזק ואיננו רוצים לעודד שימוש בהם בקרב צעירים,” אמר. “עם זאת, אנו כן רוצים להסביר על הנזקים שבשימוש בסמים ולפעול לקידום תכניות מניעת השימוש בהם.”

הערות אלו כלל אינן חדשות בבריטניה. עוד בחודש דצמבר 2012 פרסמנו כאן כי בכירים באנגליה קוראים ללגליזציה של מריחואנה.

ראו גם: דו”ח בריטי: המלחמה בסמים נכשלה – המחירים יורדים והאיכות עולה

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר