נתפס עם חשיש בביתו – זוכה בגלל חיפוש לא חוקי

שוטרים שערכו חיפוש בביתו של צעיר שנחשד בהחזקת סמים מצאו 1.72 גרם חשיש. השופטת פסלה את כתב האישום וקבעה כי החיפוש בביתו היה בלתי חוקי, שכן נכח בו רק עד אחד ולא שניים לפחות כפי שקובע החוק.

סיפור נוסף של שוטרים שאינם מכירים את החוקים ומבצעים חיפושים בלתי חוקיים – תופעה החוזרת על עצמה באופן קבוע. בחודש יוני השנה (2014) נכנסו בלשים לביתו של אוריאל מדרי בפתח תקווה ולאחר חיפוש מצאו 1.72 גרם חשיש.

אליאנא דניאלי
השופטת אליאנא דניאלי

שופטת בית משפט השלום בפתח תקווה, אליאנא דניאלי, פסלה בשבוע שעבר את העדויות בכתב האישום לאחר שנמצא כי השוטרים פעלו בניגוד לחוק הקובע כי בעת חיפוש חובה שיימצאו בדירה שני עדים לפחות שאינם שוטרים.

במהלך החיפוש שערכו השוטרים בדירה נכחו רק מדרי ואמו, ועל כן החיפוש היה בלתי חוקי שכן לא הוכח שמדרי ויתר על נוכחותו של העד הנוסף.

בפסק הדין כתבה השופטת דניאלי כי למרות החוק הקובע מפורשות צורך בשני עדים לפחות, “מתעלם השוטר הבא לבצע את המשימה מהחלטתו המושכלת של השופט ומפר את הצו השיפוטי שניתן, ללא הנמקה כלל, ודאי ללא הנמקה מניחה את הדעת במקרה זה”.

“ברי כי החיפוש יכול היה להיות מבוצע תוך הקפדה על דרישות החוק והצו ללא קושי,” סיכמה השופטת. “ואולם המשטרה ביצעה את שהיה עליה לבצע, תוך התעלמות מהוראות החוק, מבלי לנמק התעלמות זו. התנהלות זו אינה ראויה ופוגעת בזכויות הנאשם להליך הוגן, למצער כחלק מחובתה של המשטרה לקיים בעצמה את החוק”.

החשיש נשלח להשמדה.

ראו עוד:
חיפוש לא חוקי: 4 משפטי קסם להתמודדות עם שוטרים
נאשם בהחזקת 37 גרם מריחואנה – זוכה בגלל חיפוש לא חוקי
חיפוש לא חוקי: צעיר נעצר, נאזק והופשט בגלל “חשד סביר”

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר