נשיא קולומביה בעד לגליזציה

נשיא קולומביה - חואן מנואל סאנטוס
נשיא קולומביה - חואן מנואל סאנטוס

לפי דיווח של “קולומביה-ריפורטס“, נשיא קולומביה, חואן מנואל סאנטוס, אמר השבוע שליגאליזציה של קנאביס תאפשר לשלטונות להתמקד במלחמה בסמים המזיקים באמת ותעזור בהתמקדות המאבק מול הגורמים הפליליים והאלימות מסביב לתחום זה.

בראיון שנערך עימו, אמר סאנטוס שעל כל מנהיגי העולם לפעול למען בדיקה מחודשת של נושא הליגאליזציה ולהתמקד במאבק בסמים קשים וממכרים כמו קוקאין והרואין.
“העולם מוכרח להתקדם ולהתחיל לחשוב במושגים חדשים. אי-אפשר להמשיך בשיטות המיושנות שהתקבעו מלפני עשרות שנים.”.
הנשיא טען כי ליגאליזציה של סמים קלים הינה צעד נכון בכיוון זה של התפתחות מחשבתית וליברליזם חברתי ושבכל מקרה הרבה מאוד אנשים צורכים את החומרים הללו בין אם הם חוקיים ובין אם הם לא. “החוק פשוט הופך אנשים נורמטיביים לעבריינים” הוסיף הנשיא.

דגל קולומביה אף על פי כן, נראה כי סאנטוס איננו מתכוון להיות הראשון שיעשה את הצעד האמיץ. “סחר בסמים הוא מה שמניע את העולם התחתון במדינה. ייצלבו אותי אם אעשה זאת… השינוי צריך להגיע כמהלך בינלאומי גלובאלי ולא כצעד אינדיבידואלי של מדינה כזאת או אחרת”.

לסיכום ציין נשיא קולומביה: “לנו בקולומביה יש משהו שאין באירופה ובארה”ב: אוכלוסיה צעירה חזקה ואופטימית. בסקר שנערך לאחרונה נמצא כי 79% מאוכלוסיית קולומביה מרוצה מתפקוד הממשלה ומהחיים במדינה בכלל”.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר