“הגיע הזמן להתקדם” – עצומה רשמית ללגליזציה בישראל

נמאס ללכת להפגנות? רוצים לעשות עוד משהו שיעזור לקידום הנושא? עצומה חדשה קוראת להפסקת רדיפת צרכני הקנאביס (דה קרימינליזציה) ולהסדרת השוק בחוק בתנאים מוגדרים (רגולציה/לגליזציה). בדף העצומה ניתן לחתום רק בתעודת זהות, וחתימה עליה קוראת לחברי ועדת השרים של הכנסת לאשר את הצעת החוק שהוגשה לאחרונה לשולחן.

מה יקרה אם על שולחנו של ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו יונחו חתימות של 100 או 200 אלף ישראלים שמזדהים באופן גלוי עם תעודת הזהות שלהם, בקריאה להפסקת הפללה והסדרת שוק הקנאביס בחוק?

בעוד שבמדינות ארה”ב יש דמוקרטיה אמיתית המאפשרת קבלת החלטות על ידי הציבור במשאלי-עם מפוקחים, ובבריטניה ישנו חוק הקובע כי עצומה עליה חתמו עשרות אלפי אנשים מחייבת את הממשלה לקיים דיון בנושא, נראה שבישראל, “הדמוקרטיה היחידה במזרח התיכון”, לא בדיוק שמעו עדיין על רעיון השיתוף הציבורי בקבלת ההחלטות.

ינון מגל
ח”כ ינון מגל – הגיש את הצעת החוק להפסקת הפללה

אמנם ברשת היו וישנן עצומות רבות הקוראות ללגליזציה – קריאה שאפילו הגיעה למקום הראשון ברשימת הדרישות הציבוריות מועדת טרכטנברג בימי המחאה החברתית של 2011 – אבל כולן ניתנות לזיוף, אינן מפוקחות ואינן מייצגות כלל.

כעת לראשונה מוצעת לאזרחי ישראל האפשרות לחתום על עצומה אמיתית – העצומה הרשמית ללגליזציה – המקבלת אך ורק חתימות מבעלי תעודת זהות ישראלית רשמית.

משמעות הדבר היא שעל העצומה עלולים לחתום פחות אנשים משהיו חותמים אחרת, אך היא תהיה אמינה וסמכותית הרבה יותר כמובן.

“הגיע הזמן להתקדם”

בדף העצומה המיוחד שנפתח השבוע ניתן לעיין בסיבות להסדרת שוק הקנאביס בחוק וכן בלמעלה מ-20 חברי כנסת שכבר חתמו באופן רשמי על תמיכתם בהצעת החוק לאי הפללה והתרת גידול קנאביס לשימוש אישי בבית.

לאחר חתימה על העצומה תוכלו לשתף אותה עם חברים ברשתות החברתיות, ולא פחות חשוב – לפנות ל-12 חברי ועדת השרים, האנשים שיחליטו האם הממשלה ממליצה על תמיכה בהצעת החוק או לא. תמיכה ממשלתית מעלה את סיכויי ההצלחה של ההצעה עשרות מונים כמובן.

ככל שתאספנה יותר חתימות, אך המשקל של העצומה יעלה. ככל שמשקלה יעלה, היא תזכה לסיקור חדשותי ועיתונאי.

הגיע הרגע! אוספים עשרות אלפי חתימות של ישראלים, ומביאים את נושא הלגליזציה לדיון ציבורי!

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר