טוען...

נפרצה חוות “בטר”: נגנבו 350 ק”ג קנאביס

מה קורה בענף הקנאביס הרפואי? שוב פריצה לחוות קנאביס רפואי, הפעם של חברת "בטר". 350 קילוגרם קנאביס בשווי של עד 4 מיליון ש"ח נגנבו מהמקום. המשטרה בודקת.

בסוף השבוע נפרצה חוות הקנאביס הרפואי של חברת “בטר” ונגנבו ממנה כ-350 ק”ג קנאביס בשווי מוערך של עד 4 מיליון ש”ח.

לדברי החברה הגניבה לא תפגע באספקה למטופלים וכן שברשותה מלאי מספיק. “מדובר בפגיעה לא מהותית,” מסרו.

החברה לא חשפה תמונות או סרטונים ממצלמות האבטחה ולא הציגה עד כה עדויות לפריצה, אך דיווחה על המקרה למשטרה.

לאחרונה דווח על התפטרות שניים מבכירי הנהלת החברה, היו”ר דני נוה והמנכ”ל פנחס צרויה, וכן על כשלון נסיון המיזוג שלה עם השלד הבורסאי ‘וויטסמוק’.

גורמים בענף מעלים תהיות לגבי הסיבות שיכולות להוביל לפריצה וגניבה מסוג זה, וכן לכך שהקנאביס שנגנב לכאורה אינו עומד בסטנדרט הראוי על פי משרד הבריאות להימכר בבתי המרקחת.

יש לציין שלמעשה הקנאביס של חברת “בטר”, כמו של שאר החברות הפועלות באסדרה הישנה, “נתפס” על פי חוק על ידי משרד הבריאות רק בשבוע שעבר.

“בטר” היא חברת הקנאביס השלישית בגודלה בישראל ומספקת קנאביס רפואי לכ-6,000 מטופלים במסגרת האסדרה הישנה.

החברה לא מצליחה לקבל עדיין תקן IMC-GAP לאור בעיה עם היתרי בנייה וטרם החלה לפעול במסגרת האסדרה החדשה ואינה מספקת קנאביס בבתי מרקחת. החברה פועלת בינתיים על בסיס רישיון זמני שהוארך עד 31.12.

הפריצה לחוות “בטר”, השוכנת באזור קריית גת, מגיעה כשבועיים בלבד לאחר שחוות הקנאביס הרפואי של חברת “קאנומד” עלתה באש וכחודש לאחר פריצה לחוות הקנאביס של חברת “אילן ביו”.

תגובת החברה: “בטר מאשרת כי בסוף השבוע נפרץ אתר הגידול של החברה וכי הנושא נמצא בטיפול משטרתי. האתר מנוהל ברישיון משרד הבריאות בהתאם לתנאי האיכות והתקינה המחמירים (GAP ו-GSP). הנושא דווח מיידית למשרד הבריאות והחברה נמצאת בדיאלוג צמוד עימו בכל הנוגע לתוכנית המלאים שלה כחלק מהיערכותה להמשיך ולספק שירות רציף ואיכותי ללקוחותיה”.

עוד הוסיפו כי “יודגש כי בסדרי הגודל של הייצור השוטף של החברה, מדובר בפגיעה לא מהותית שכן החברה פורסת את הפקת התוצרת שלה על פני מספר מחזורי גידול בשנה. הדבר מאפשר לחברה לגדר סיכונים הקשורים באירועים בלתי צפויים שונים ולשמור על רצף אספקת הטיפולים ללקוחותיה. החברה ממשיכה לפעול ללא כל שינוי והיא ערוכה לכניסה מידית לבתי המרקחת בהתאם לרפורמה שמוביל משרד הבריאות”.

ממשרד הבריאות נמסר כי: “הנושא ידוע לנו ונמצא בטיפול משטרת ישראל”.

מהמשטרה נמסר כי “הנושא נמצא בטיפול”.

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר