טוען...

נעצרו זייפני שקיות קנאביס רפואי

מזה כחצי שנה שבשוק הישראלי נמכר קנאביס בשקיות קנאביס רפואי מזויפות, המעלות את ערך המוצר רק בגלל מראית העין כאילו מדובר במוצר איכותי יותר. בסוף השבוע עצרה לראשונה המשטרה שני תל אביבים שעסקו בזיוף שקיות קנאביס רפואי.

בינואר השנה חשפנו לראשונה כי בישראל מתנהל שוק ענף למדי של סחר בשקיות קנאביס רפואי מוזיפות.

במסגרת זו נמכרות שקיות המיוצרות בבתי דפוס ונראות כמו השקיות המשמשות את חברות הקנאביס הרפואי – בהן ממלאים סוחרים קנאביס מגידול ביתי כזה או אחר.

שקיות תיקון עולם אמיתיות מזויפות
שקיות קנאביס רפואי של ‘תיקון עולם’: מזויפות מימין – אמיתיות משמאל (לחצו להגדלה)

הסיבה העיקרית לשימוש בשקיות קנאביס רפואי למכירת קנאביס רגיל, היא שיש רבים המוכנים לשלם עשרות אחוזים יותר על קנאביס שידוע להם שהגיע מיצרן מורשה, ומזן קנאביס ספציפי.

כעת, 5 חודשים לאחר חשיפת הסיפור במגזין, מודיעה המשטרה כי שמה ידה על אחד מיצרני שקיות הקנאביס המזויפות.

במהלך סוף השבוע המשטרה עצרה לראשונה שני חשודים שעל פי החשד עסקו בסחר של קנאביס רפואי מזויף בהיקפים גדולים.

על פי דיווח דוברות מרחב יפתח, במשטרה עוקבים כבר תקופה ארוכה אחר הנעשה בשוק הקנאביס הרפואי, בעקבות מידע מודיעיני לפיו גורמים עבריינים נכנסים לשוק ומנסים לסחור בקנאביס רפואי.

מדבקות קנאביס רפואי מזויפות

בלשי משטרת תל אביב פשטו על הבית בו התגוררו השניים, בני 20 ו-30, שם מצאו לצד מאות מדבקות מזויפות של קנאביס רפואי גם פרחי קנאביס שהוכנסו לאריזות אלו.

על פי הדיווח: “במהלך סוף השבוע האחרון, עצרה משטרת שכונות של מחוז ת״א שני חשודים (20,30 מת״א), אשר החזיקו סמים שלא לצריכה עצמית ולמטרות סחר, תוך הצגת מצג שווא כאילו שמדובר בסמים רפואיים שלכאורה ניתנו כדין עפ”י מרשם והוכנסו לשקיות מזויפות של חברות מורשות.”

מחירי קנאביס רפואי בשוק הפנאי
מחירי קנאביס רפואי בשוק הפנאי – גבוהים בעשרות אחוזים ממחירי קנאביס לא רפואי

עוד דווח כי “בחיפוש בדירתם שבתל אביב נתפסו מאות שקיות של חברות תרופות שונות המורשות לייצור והפצת קנאביס רפואי החשודות כמזוייפות, אשר היו מיועדות להפצה ומסחר ברחבי הארץ. החשודים נעצרו לחקירה בסיומה נכלאו ומעצרם הוארך עד היום (א’).”

יש לציין שבשוק נמכרות שקיות קנאביס רפואי סגורות בעלויות של 100 עד 140 ש”ח לגרם, זאת לעומת מחירים של 80 עד 100 ש”ח לגרם לקנאביס שאינו מגיע בשקית.

איך להבחין בין שקית אמיתית לשקית מזויפת – ראו כאן.

מדבקות קנאביס רפואי מזויפות

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר