המפכ”ל הודיע: ניצב מני יצחקי יקים וועדה לבחינת נושא הקנאביס

מפכ”ל המשטרה רנ”צ יוחנן דנינו הודיע כי בקרוב תוקם וועדה מיוחדת שתבחן את נושא מדיניות הקנאביס בישראל. ניצב מני יצחקי, ראש אגף החקירות והמודיעין, ימונה לבדיקת המצב במדינות בעולם וישווה את המדיניות לזו של משטרת ישראל. בקרוב ייערך יום עיון מיוחד בעניין זה בכנסת.

ח”כ ינון מגל ממשיך, כפי שהבטיח, לקדם את נושא הפסקת מדיניות הפללת צרכני הקנאביס בישראל. הבוקר מדווח הח”כ הטרי ממפלגת ‘הבית היהודי’ כי רנ”צ יוחנן דנינו, מפכ”ל המשטרה, עידכנו כי בקרוב יוקם צוות משטרתי מיוחד לבחינת התחום ולהסקת מסקנות לביצוע.

כידוע, מדיניות הקנאביס בישראל דומה לאלו של מדינות מזרח אירופה, כדוגמת רוסיה, הונגריה ובולגריה, ודנינו, שהתבטא לאחרונה שוב ושוב בעניין זה, מעוניין כעת לבדוק את המדיניות במדינות מתקדמות יותר.

ניצב מני יצחקי
ניצב מני יצחקי – יבדוק את נושא הקנאביס בישראל

על פי הדיווח הטיל דנינו את המשימה על ראש אגף החקירות והמודיעין, ניצב מנחם (מני) יצחקי, שיוביל את המהלך להשוואת המדיניות הישראלית לזו של מדינות המערב.

דנינו אמר לח”כ מגל כי יבקש לבדוק הן את נושא הקנאביס והן את נושא הקנאביס הרפואי.

“אני שמח מאוד ואמשיך להיות בקשר עם המפכ”ל,” מסר לפני שעה קלה ח”כ מגל לכתב המגזין. “הוועדה שרנ”צ דנינו יקים היא תחילתו של תהליך שיימשך בדיונים בכנסת שייערכו בקרוב באחת הוועדות וכן ביום עיון שייערך בקרוב ויוקדש לנושא. אני מקווה שנמשיך להתקדם עד מציאת פתרון לבעיה.”

מעניין יהיה לראות כיצד יתנהל הליך זה, כאשר ברקע מינויו של גלעד ארדן כשר לבטחון פנים. ארדן היה עד לפני מס’ שנים יו”ר ‘אל-סם’ וממובילי ההתנגדות להקלה על חוקי הקנאביס.

ראו עוד:
ניצב בדימ’ אריה עמית: “קנאביס זה דבר נפלא”
ניצב בדימ’ אליק רון: “רדיפת צרכני הקנאביס הזויה וחסרת הגיון”

המשך קריאה
Back to top button
x
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר