נוהל חדש למטופלי קנאביס: מעבר ספק – רק לאחר המלצת רופא

לקראת רפורמת בתי המרקחת שתיכנס לתוקף ב-1.4 מקשיח משרד הבריאות את נוהל מעברי הספק כך שמטופל המעוניין לקבל זני קנאביס מחברה אחרת יצטרך לעשות זאת רק באישור הרופא המטפל.

בעקבות שמועות שנפוצו בימים האחרונים מעדכנת היחידה לקנאביס רפואי במשרד הבריאות (יק”ר) על נוהל חדש למטופלי קנאביס רפואי המעוניינים לעבור לספק קנאביס אחר.

בעקבות פניית מגזין קנאביס פורסמה הבוקר (ה’) הודעה לפיה מטופלים המעוניינים להחליף ספק יידרשו להציג המלצה לכך מהרופא המטפל שלהם המסביר מדוע לדעתו יש לאשר זאת.

בנוסף יתבקשו מטופלים לצרף לפנייה מכתב אישי שלהם ובו פירוט של הזנים והכמויות אותם צרכו ב-4 החודשים האחרונים.

הנחיה אחרונה בנוהל החדש היא כי רק מטופלים הנמצאים אצל הספק הנוכחי שלהם במשך 4 חודשים לפחות יוכלו לבקש מעבר לספק אחר.

עד היום כל מטופל שהיה מעוניין לעבור לספק אחר ולהתנסות בזנים הייחודיים לו, התבקש רק להגיש מכתב בקשה ליק”ר ולהמתין לאישור.

כעת כאמור מקשיחים במשרד הבריאות את ההליך, זאת לקראת כניסת רפורמת בתי המרקחת לתוקף בעוד מספר שבועות (1.4).

גם זה בטח יעניין אותך

בכוונת משרד הבריאות להתחיל להעביר את עשרות אלפי מטופלי הקנאביס לקבלת האספקה מבתי המרקחת – זאת לאחר כעשור בו היו משוייכים לחברה אחת מתוך שמונה חברות וקיבלו את האספקה רק ממנה.

לפי חלק מההערכות משרד הבריאות יעביר החל מ-1.4 בכל חודש כ-10% מהמטופלים אל בתי המרקחת, עד שכל 40 אלף המטופלים יחדלו מלקבל אספקה ישירות מהחברות היצרניות.

עוד בשנת 2014 הודיע משרד הבריאות על מהלך חד-צדדי דומה, אז נמסר בתגובה כי זאת עקב עומס במספר הפניות מצד מטופלים למעבר ספק. עם זאת לאחר ביקורת מצד המטופלים חזר בו המשרד מהמהלך.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר