משרד הבריאות מאשר: הקנאביס הרפואי באחריות “שראל”

משרד הבריאות הגיש היום (רביעי) את תכנית הקנאביס הרפואי החדשה. כפי שדיווחנו, תחום הקנאביס הרפואי יעבור לידיה של חברת “שראל”. על פי ההצעה יעלה מספר הרופאים המאשרים קנאביס ל-30.

לפני כחודש וחצי הגיש ח”כ משה פייגלין את הצעת החוק החדשה להסדרת תחום הקנאביס הרפואי, על פיה יותר לכל רופא מומחה שירצה בכך, לעבור הדרכה מתאימה, בסיומה יוכל לאשר שימוש בקנאביס על פי אבחנתו המקצועית. משרד הבריאות הודיע אז כי בתוך 45 ימים יגיש הצעה נגדית אשר תשים סוף לבלאגן.

בשבוע שעבר דיווחנו על הטיוטא של ההצעה החדשה, שדלפה כשבוע בטרם הוגשה באופן רשמי.

היום (4.12) הגיש משרד הבריאות את ההצעה הסופית – אשר כלל אינה עונה על הבעייתיות שבגינה הגיש פייגלין את הצעת החוק.

חברת שראל
חברת “שראל”

על פי תכנית משרד הבריאות, ובדיוק כפי שדיווחנו לפני חודשיים, יעבור תחום הקנאביס כולו – משלב הייצור ועד של החלוקה – לידיה של החברה הפרטית “שראל“, אשר קיבלה את המינוי ללא מכרז.

בהצעה החדשה מבטיח משרד הבריאות כי מספר הרופאים המאשרים שימוש בקנאביס ייגדל ויגיע עד ל-30 בתוך חצי שנה.

המשרד ממשיך להתעקש כי היום יש 21 רופאים מאשרים, על אף שיש 14 בלבד – כולם רופאים אונקולוגים המאשרים שימוש בקנאביס אך ורק לחולי סרטן. מהמשרד לא נמסר האם הרופאים החדשים יוכלו לאשר שימוש בקנאביס גם בעבור מגוון מחלות וכאבים אחרים.

נראה כי מלבד מעברו של תחום הקנאביס הרפואי לידיה של חברת “שראל”, לא הרבה הולך להשתנות מבחינת ההקלות על הסובלים והרחבת ההתוויות המזכות באישור, על אף ההצהרות להקלה על משך ההמתנה לאישור.

ראו גם: קנאביס קפיטליסטי: מי עומד מאחורי חברת “שראל”?
ראו גם: כמה ישראלים (באמת) מטופלים בקנאביס רפואי?

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר