משרד הבריאות הודיע: מותר לעשן קנאביס בבתי חולים

מסמך חדש שפירסם משרד הבריאות מתיר צריכת קנאביס רפואי בבתי חולים למאושפזים המחזיקים ברשיון. עם זאת נקבע כי עישון הקנאביס מותר אך ורק ללא נוכחות אדם אחר למעט מצוות המטפלים.

משרד הבריאות פירסם מסמך רשמי ובו מבהיר את אופן צריכת הקנאביס המותר בבתי חולים ברחבי הארץ. על פי המסמך, אלו המחזיקים ברשיון קנאביס רפואי בתוקף, יורשו לצרוך את החומר בתוך תחומי בתי החולים, אך רק בהתאם לכתוב ברשיון: כלומר ללא נוכחותו של אדם אחר למעט מצוות המטפלים.

בועז לב
בועז לב, סמנכ”ל משרד הבריאות

על פי המסמך, אותו פירסם ד”ר בועז לב, סמנכ”ל משרד הבריאות, מטופל שצורך את הקנאביס בעישון לא יורשה לעשות זאת בתוך מחלקת האשפוז, אלא בתנאים הבאים:

  • המקום נגיש למטופל בצורה בטוחה.
  • המקום מאפשר עישון בפרטיות וללא נוכחות אדם נוסף (למעט נוכחות איש צוות בית החולים או אדם אחר האחראי על המטופל כגון אפוטרופוס או בן משפחה הסועד את המטופל).
  • “פינות העישון” בבתי החולים, ככל שקיימות, אינן מתאימות לשימוש בקנאביס אלא אם מובטח שבעת השימוש לא תהיה נגישות למקום לכל אדם שאינו חלק מהצוות או מי שאחראי על המטופל.
  • במקום אוורור מלא למניעת מפגעי ריח או עשן וכמו כן קיימת תשתית למניעת אש.

בעוד פעולת עישון הקנאביס מוגבלת בתנאים האמורים, צריכת הקנאביס בצורת טיפות שמן מותרת גם בתוך כתלי מחלקת האשפוז: “בהיעדר אפשרות למצוא למטופל מקום עישון הולם, תישקל האפשרות של הפסקת השימוש בעישון במהלך האשפוז או האפשרות של שימוש במיצויי שמן כחלופה לתקופת האשפוז,” נכתב.

עוד נקבע במסמך כי החולה יהיה רשאי להחזיק את הקנאביס ברשותו וכי אספקתו תבוצע באופן הרגיל – על ידי חברות הגידול ברשיון ולא על ידי בית החולים עצמו.

המסמך המלא:

http://www.xn--4dbcyzi5a.com/wp-content/Documents/hospital-cannabis.pdf

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר