משטרת ניו-יורק מזייפת אישומים בנוגע לתפיסות של סמים

סטפן אנדרסון בלש במחלקת הסמים של משטרת ניו-יורק (NYPD), הודה לאחרונה במסגרת חקירה בנוגע לשחיתות, כי המשטרה נוהגת באופו קבוע להאשים אנשים חפים מפשע בהחזקת סמים וזאת בכדי לעמוד בסטטיסטיקות הנדרשות.

ההודעה הדרמטית בחקירתו של סטפן אנדרסון, בלש במחלקת הסמים של משטרת ניו-יורק, הינה ההודעה הרשמית הראשונה בנוגע לשיטות העקומות של משטרות העולם להציג סטטיסטיקות שקריות בכדי לצבור אהדה ותקציבים.

למה לא ליגאליזציה אנדרסון הודה במסגרת חקירתו כי הוא נהג להשתיל שקיות קוקאין בתיקיהם של ארבעה אנשים חפים מפשע בכדי לעזור לחברו השוטר הנרי טאברז להציג מכסת “תפיסות” גבוהה יותר.
“טאברז חשש שישנה כוונה להעבירו מהמחלקה ולכן רצינו להציג נתוני תפיסות סמים גבוהים על מנת להרשים את מפקדי המחלקה” הודה אנדרסון והוסיף: “כבלש במחלקת הסמים עלינו לעמוד בדרישות ולהגיע למספר מסויים של תפיסות בכדי להישאר במחלקה”.
בחקירתו נשאל אנדרסון האם זה היה מקרה בודד או שמא נוהג קבוע של שוטרים במחלקה; “ראיתי את זה קורה כל הזמן ובכל מקום. זה משהו מאוד שכיח בקרב כל הדרגים” והוסיף: “במילא הנאשמים היו משוחררים בבוקר למחרת ככה שלא נגרם שום נזק רציני לאיש…”

גורמים רשמיים במשטרת ניו-יורק סירבו להגיב להודעה.

טענות דומות נשמעו גם בארץ בנוגע למשטרת קריית שמונה שבעקבות חוסר בעבירות פליליות באזור הצפון, נוהגת להציק לסטודנטים עם חיפושים תכופים וחקירות מאיימות.

 

גם זה בטח יעניין אותך
המשך קריאה
Back to top button
x
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר